• Przechowalnia 0
 • Newsletter
  Uporczywe plamy na firanach

  Firanki są w znacznie mniejszym stopniu zagrożone poplamieniem niż np. obrusy. Nie oznacza to jednak, że również na nich mogą się pojawić trudne do usunięcia uporczywe plamy. Czy wiemy jak sobie z nimi radzić? Jakie metody czyszczenia stosować, aby uchronić drogocenne i piękne polskie firany przed zniszczeniem od wybielacza. W zależności od rodzaju plam, należy stosować różne metody czyszczenia.  https://kasandra.com.pl/firana-na-metry-180-cm-daria-p-3139.html

  I tak, większość trudnych plam powinna zostać usunięta poprzez wcześniejsze namaczanie. Do wody można dodać specjalnego zmiękczacza, który sprawi że plama stanie się nieco łatwiejsza do usunięcia. Jeżeli nasze polskie firany są bardzo delikatne i instrukcja prania uwzględnia wyłącznie delikatne programy, to warto oddać firany do prania chemicznego. Może to okazać się nieco droższe, ale z pewnością znacznie bardziej skuteczne. Co więcej, w wielu pralniach jest możliwość zamówienia prasowania, co odejmie nam kilka godzin uporczywej pracy i sprawi, że rozwieszone firanki będą się ładnie prezentować w oknie. Plamy z kawy i soków najlepiej usuwać samodzielnie zrobioną pastą z sody oczyszczonej i wody gazowanej.


  Najczęsciej czytane artykuły: 

  Gwiazdorskie zasłonki i firanki dla dzieci

  Praktyczne dodatki do firan i zasłon.

  Firany do salonu, jakie wybrać?

  Na co kobiety wydają pieniądze?

  Prezent, czyli trudna sztuka wyboru.

  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.