• Przechowalnia 0
 • Komplety okienne z tkanin zasłonowych.

  Czy warto podążać za modą?

  Bardzo wiele osób zadaje sobie to tytułowe pytanie – niestety, jednoznacznej odpowiedzi nie ma. Przede wszystkim trzeba przed samym sobą stwierdzić czego tak naprawdę potrzebujemy?

  Jeśli chodzi o firanki, to rynek dziś serwuje nam taką różnorodność, że ciężko się w tym wszystkim połapać. Również jeśli idzie o trendy zmieniają się one niemalże z sezonu na sezon. A należy tu podkreślić, iż mało kto ma na tyle pokaźny fundusz, by zmieniać firanki okienne co roku. Szczególnie, jeśli chodzi o całe komplety okienne, a więc nie tylko firanki, lecz również wszelkiego rodzaju kotary, czy zasłony.

   

  Ogólnie bardzo duża grupa osób jeśli chodzi o firanki idzie w tak zwany tradycjonalizm, czyli popularne, proste wzory, jasna kolorystyka, jeśli chodzi o firanki najczęściej jest to biel. Taka bezpieczna droga potrafi zaoszczędzić naprawdę sporą dozę gotówki, z drugiej jednak strony nie zawsze wykończenie wnętrza i jego wystrój pozwala na zastosowanie takiej tradycji i prostoty.

  W bardziej ekwilibrystycznych przypadkach zawsze musimy liczyć się z wydaniem większych kwot. By jednak zminimalizować koszty trzeba zdecydować się na konkretny motyw przewodni, najlepiej taki, którego nigdzie jeszcze nie widzieliśmy. Nie musi być to nic bardzo ekstrawaganckiego, jednak nierzadko zwykłym nieszablonowym upięciem zasłony możemy osiągnąć pożądany efekt. Najczęściej bowiem impulsem do zmiany firanek i całych kompletów okiennych są sugestie znajomych, lub zauważalny trend powtarzalności. Każda gospodyni domowa chce by jej gniazdko było wyjątkowe. Tak więc gdy widzi u kolejnej koleżanki te same zasłony co u siebie pozornie je chwali i podkreśla solidarność, jednakże w głowie już snuje plan nowych zakupów.

  Ostatnimi czasu by być jeszcze bardziej nieszablonowymi panie domu uciekają się do wielu indywidualnych rozwiązań. Wzięcie ma na przykład luźno dostępna tkanina zasłonowa, która potem oddawana jest do różnorakich przeróbek. Dzięki temu można stać się posiadaczem zasłon jedynych w swoim rodzaju. Z firankami jest o tyle inna historia, że ich stworzenie wiąże się ze zdecydowanie większymi kosztami jeśli mowa o indywidualizmie, a jednocześnie na rynku wzorów i fasonów jest całe mnóstwo. Tak więc nie jest problemem znalezienie firanki, której jeszcze nie mają sąsiadki, czy znajome.

  firany

  Paradoksalnie na koniec można napisać, że modą mimo, że jest ona obecna silniej niż kiedyś, interesuje się tak naprawdę mało kto. Firanki i zasłony są bowiem jedynie elementem wyposażenia wnętrz i traktowane jako dodatek przyjmują pozycję z lekka marginalną. Firanki dobierane są pod konkretny wystrój wnętrz i tutaj zdecydowanie więcej kobiet silnie podąża za modą., która jest bardzo zmienna i nieraz doprowadza budżety domowe na skraj bankructwa.

  Polecane artykuły:

  Najlepsze ręczniki kąpielowe

  Praktyczna pani domu wybiera firany gotowe.

  Ręczniki plażowe

  Firanki dla dzieci

  Jak odpowiednio dobrać firanki?

  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.