• Przechowalnia 0
 • Newsletter
  Firanki dla dzieci

  Pokój dziecięcy – trudne zadanie przy dobrze firanek.

  Jeśli chodzi o firanki, to ich dobranie nie zawsze jest takie łatwe. W przypadku dziecięcego pokoju mamy jedną, zasadniczą trudność – nasza pociecha wciąż rośnie. 

  Wraz z tym wzrostem w dziecku co naturalne następują silne zmiany, również związane z zainteresowaniami. Dlatego pokój dziecięcy to miejsce, w którym najczęściej zmieniamy firanki.

  Na początku, zaraz po urodzeniu, nasza pociecha nie ma jeszcze żadnych upodobań co do firanek. I tak będzie przynajmniej przez początkowy rok. To znaczy – roczne dziecko nie powie, że chce konkretny krój, czy wzór, jednakże gdy zaczyna ono chodzić, to nie możemy już dobierać w stu procentach firanek pod siebie. Musimy zacząć wtedy zważać na potrzeby dziecka. Nasza pociecha na samym początku leży spokojnie w łóżeczku, więc możemy powiesić w tym czasie nawet firanki makarony i nic im się nie stanie. Gdy rozpocznie jednak baraszkowanie, a później w ostateczności chodzenie firanki mogą nieraz bardzo ucierpieć na często przypadkowych kontaktach.

  firany

  Generalnie w pokojach dziecięcych odradza się firanki makarony głównie z tego powodu, że jest przy nich dużo pracy, a dzieci na pewno ją jeszcze potęgują. Jak wie każda posiadaczka takowych firan ich upranie nie należy do łatwych zadań. Pokój dziecka to natomiast nierzadko miejsce bardzo często narażone na większe zabrudzenie aniżeli inne pomieszczenia w domu. Stąd też w pokojach dziecięcych należy wieszać firanki proste, które łatwo później można utrzymać we względnej czystości.

  Z dziećmi ogólnie jest tak, iż nie specjalnie lubią trzymać porządek – dlatego firanki dziecięce najlepiej niech nie będą śnieżno białe, bo taki kolor może okazać się naprawdę bardzo niepraktyczny. Szczególnie, jeśli mamy zamiar rzadko inwestować w firanki w pokoju dziecięcym zawczasu powinniśmy pomyśleć o jak najbardziej ekonomicznym rozwiązaniu.

  firany

  Często zdarza się, że chcemy sprostać oczekiwaniom naszych pociech i kupujemy im firanki gotowe, prezentujące na sobie wzory chociażby z ulubionej bajki, lub posiadające konkretny motyw graficzny. Zanim zdecydujemy się na taki zakup winniśmy przeanalizować, czy hobby naszej pociechy nie jest tylko kilkudniowym zauroczeniem. Firanki z baśniowymi wzorami nierzadko są po prostu marnotrawstwem pieniędzy. Kupujemy je, by po tygodniu dowiedzieć się, iż nasza pociecha ma już nowego super-bohatera i to jego chce widzieć budzą się co rano. Przy czym jasno warto podkreślić, że tylko rodzic może dobrze ocenić pasję i zainteresowanie swojego dziecka. Jeśli pociecha ma tendencje do zakochiwania się co tydzień w nowym bohaterze, to nie warto wydawać pieniędzy na firanki. Szczególnie, że naniesionego na niego motywu graficznego nie da się usunąć, a więc po prostu konieczna będzie wymiana firanki na nową.

  W doborze firanek do dziecięcego pokoju liczy się również płeć pociechy. Paradoksalnie jednak w tym elemencie zdecydowanie wygodniejsi są chłopcy, którzy są po prostu mniej wybredni. Dziewczynki w znacznie młodszym wieku zwracają uwagę na modę i przywiązują do niej o wiele większą wagę.

  Polecane artykuły: 

  Prezent, czyli trudna sztuka wyboru.

  Urządzanie domu – czyli twardy orzech do zgryzienia…

  Dlaczego obrus plamoodporny?

  Firanki do kuchni wybrane ze smakiem

  Kiedy elegancki bieżnik, a kiedy plamoodporny obrus?

  Firanka Gotowa Patrycja 150x300cm Firanka gotowa uszyta z bardzo dobrego gatunkowo woalu obszytego lamówką. Firanka pasyje na karnisz 180-250 cm Zasłony zostały uszyte z wysokiej jakości nieprześwitującego materiału zasłonowego. DO FIRANY WSZYTA TAŚMA SMOK 1-2 O SZER. 5 CM. Firanka do kupienia na stronie: https://kasandra.com.pl/firanka-gotowa-patrycja-150x300cm-p-6979.html #firanki #firany #firanka #firankigotowe #salon #aranżacje

  Post udostępniony przez Kasandra.com.pl (@kasandra.com.pl)

  KasandraFirany
  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.