• Przechowalnia 0
 • Ręczniki plażowe

  Pierwsza fala upałów zwiastuje pierwsze zakupy ręczników plażowych.

  Po każdej zimie przychodzi wiosna, a następnie lato. W najcieplejszych miesiącach rodacy wylegają nad jeziora, rzeki, oraz morze aby zaznać kąpieli słonecznych, oraz orzeźwiać się przy tej okazji w czystej wodzie. 

  Niemniej już obecnie warto się zaopatrzyć w odpowiedni sprzęt, by wypoczynek nad wodą był jak najbardziej przyjemny.


  Producenci ręczników plażowych dobrze wiedzą, że wiosna jest początkiem tak zwanego sezonu. To właśnie na przełomie kwietnia i maja pojawiają się pierwsze upały, które zachęcają do tego typu zakupów. Poza tym takowe ręczniki można już wykorzystywać w tym właśnie okresie. Wiele kobiet właśnie plażę nad jeziorem, czy morzem upatruje jako idealne miejsce do łapania opalenizny. Panie nierzadko nad wodę przyjeżdżają właśnie dla ubrązowienia swojej skóry, a nie po to by się kąpać. Dlatego też nawet gdy woda jeszcze zbyt mocno nie zachęca do kąpieli na piaszczystych nabrzeżach można licznie spotkać opalające się osoby. To właśnie one są również powodem zwiększonej sprzedaży ręczników na plażę w okresie wiosennym.


  Generalnie jednak to czerwiec i lipiec, oraz sierpień są miesiącami, kiedy ręczniki plażowe stają się towarem niezmiernie pożądanym. W tym czasie plaże zaludniają się turystami, a ręczniki są ich nieodłącznymi atrybutami. Warto się jednak w nie zaopatrzyć zdecydowanie wcześniej. Istotna jest bowiem różnica w cenie tego typu produktów. Kto choć raz był zmuszony do zakupu ręcznika plażowego nad morzem ten już wie, że jest to wydatek nieproporcjonalnie większy aniżeli zakup takiego samego produktu na przykład przez Internet.

  ręczniki

  Przy wyborze ręcznika na plażę nie powinniśmy się jednak kierować tylko i wyłącznie ceną. Znane przysłowie mówi, że chytry dwa razy traci, a co za tym idzie kupienie najtańszego ręcznika może się nam odbić przysłowiową czkawką. Przede wszystkim tanie ręczniki plażowe bardzo szybko się zużywają. Ich jakość pozostawia wiele do życzenia i nierzadko są traktowane jako produkty jednorazowe. Oczywiście – za spadkiem jakości idzie również mniejsza cena, jednakże kupując trwały produkt można go użytkować przez wiele lat. Co do samej strony technicznej ręcznika to poza jakością materiału należy zwracać uwagę na to, czy dany ręcznik będzie praktyczny – często bowiem ręczniki na plażę są wykonane z nieodpowiednich materiałów, do których silnie przylega piasek, co w późniejszym czasie skutkuje silnymi problemami.


  Podsumowując – ręczniki plażowe trzeba kupować z głową i na pewno z pewnym wyprzedzeniem. Trwałe, odporne produkty podłużą nam wiele razy. Przy wyborze ręczników powinniśmy się kierować przede wszystkim ich praktycznością i funkcjonalnością, a dopiero później wyglądem, czy kolorystyką.

  Polecane produkty:

  Elementy dekoracyjne – firanki, obrusy, serwetki.

  Jaką wybrać pościel?

  Obrusy świąteczne

  Pościel 3D

  Firany do pokoju dziecięcego

  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.