• Przechowalnia 0
 • Praktyczna pani domu wybiera firany gotowe.

  Firanki i firany jako elementy wykończenia wnętrz są znane od tysiącleci. Z biegiem czasu ich znaczenie praktyczne zaczęło pomału ustępować znaczeniu estetycznemu. W dzisiejszych czasach firanki są stosowane przede wszystkim w celu upiększenia okien. Nie rzadko jednak sprawiają gospodyniom domowym wiele problemów.

  firana

  Wiele kobiet decyduje się na zakup firanek z metrażu, lub szytych pod specjalne zamówienie. Płacąc krocie nie zdają sobie sprawy, że dziś na rynku można spotkać firany gotowe w takich wzorach i takiej jakości, że nie odbiegają one niczym od tych wykonanych na specjalne zamówienie. Jednocześnie za takie produkty panie zapłacą mniej, a i nierzadko montaż jest zdecydowanie łatwiejszy.

  Co przemawia za firanami gotowymi? Przede wszystkim ich praktyczność – kiedy kupujemy taki wyrób jest on z miejsca gotowy do montażu na naszym oknie. Taki manewr jest możliwy niemalże w 99% przypadków. Większość firan gotowych ma bowiem uniwersalne wymiary dostosowane do okien. Rzadko kiedy możemy spotkać oprawy okienne o nietypowej sylwetce, do których nie można dopasować gotowych rozwiązań z zakresu firanek.Poza tym ważnym elementem jest czynnik ekonomiczny – każdy grosz się liczyć, a firany gotowe pozwalają na zaoszczędzenie naprawdę sporej ilości pieniędzy. Uzasadnienie w tym wypadku jest bardzo logiczne – gotowe rozwiązanie wymaga mniejszego nakład pracy ludzkiej, a więc i cena takowego produkty jest bardziej atrakcyjna.


  Mitem jest ponadto to, iż gotowe firany są gorsze od tych szytych, czy ciętych z metra. Owszem, jakość wykonania w porównaniu do firan szytych może być niższa, jednakże firanka z metra cięta i firanka gotowa jakościowo niemalże się nie różni. Również jeśli chodzi o wzornictwo, to śmiało można powiedzieć, iż gotowe rozwiązania są w tak wielkiej palecie wzorów, że każda pani domu znajdzie coś dla siebie. Gotowe rozwiązania są niemniej jednak tańsze, a mierząc proporcję ceny do jakości produktu na pewno wypadają bardzo dobrze w porównaniu do innych firanek.

  Kolejnym aspektem przemawiającym za gotowymi firanami jest to, że lepiej zachowują się one w praniu, a więc ich użytkowanie jest zdecydowanie łatwiejsze. Ręcznie szyte, czy cięte i obrabiane firanki mają to do siebie, że nierzadko uszkadzają się podczas prania, szczególnie automatycznego. Te problemy występują zdecydowanie rzadziej, jeśli chodzi o rozwiązania gotowe.

  Podsumowując – wiele mądrych, przezornych gospodyń kupuje gotowe firany znając ich zalety i potrafiąc z tego skorzystać. Nie dość, że już na starcie oszczędzają pieniądze, to jeszcze docelowo mogą zyskać na przykład podczas utrzymywania owych firan w czystości. Gotowe rozwiązania jeśli chodzi o firanki nikomu nie powinny kojarzyć się z tandetą idącą za niską ceną. Wbrew przeciwnie – jest to wybór mądrej oszczędności przy której nie jesteśmy narażeni na jakieś ogromne straty. 

  Polecane artykuły:

  Bazary – tandeta, czy jednak dobra jakość za niską cenę?

  4 pory roku czy ma to sens?

  Firanki dla dzieci

  Ręczniki plażowe

  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.