• Przechowalnia 0
 • Pranie ręczników plażowych

  Ręczniki plażowe tylko na pozór wydają się łatwe do utrzymania w czystości. Jednak na specyfikę warunków, w których są używane – a więc permanentny dostęp do piasku, żwiru i słonej wody, nie powinny być prane bez wcześniejszego wstępnego oczyszczenia. Jak prać ręczniki plażowe, aby było to bezpieczne dla pralki i pozostałego prania? Zapoznaj się z poradami naszych specjalistów, a już nigdy więcej nie będziesz mieć wątpliwości, jak należy prać ręcznik plażowy.

  Pierwszym krokiem jest dokładne wytrzepanie ręcznika. Ma to na celu pozbycie się wszelkich ziarenek piasku, które znajdują się po jego zewnętrznej stronie. To jednak nie wystarczy. Ziarenka piasku mogą być wbite do wnętrza ręcznika. W trakcie prania, wypadając z niego mogą poważnie zanieczyścić, a czasem i trwale uszkodzić pralkę. Dlatego przed każdym praniem ręczników plażowych należy je dokładnie wypłukać. Można to zrobić nawet w zimnej wodzie. Płukanie pozwoli nie tylko na pozbycie się ziarenek piasku, ale również na usunięcie skrystalizowanej soli, która z pewnością zebrała się na powierzchni ręcznika.


  Najczęściej czytane artykuły: 

  Firanki do domu

  Powiew dalekiego wschodu

  Gdy czas na zmiany w aranżacji.

  Firanka dla naszej pociechy 

  Okno sercem domu

  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.