• Przechowalnia 0
 • Okno sercem domu

  Każdy marzy o swoim gniazdku, które będzie urządzał, pielęgnował i przyozdabiał. Tworzymy w głowie plany na temat koloru ścian, rozstawienia mebli, ułożenia dywanów... Ale co to? Smutne, niezauważane i szare okno sprowadzające nas na ziemię. Zapomnieliśmy o nim.

  Okno tętniące życiem

  Bardzo często nie traktujemy okna jako części domu, choć bez wątpienia tym właśnie jest. Jest też czymś więcej - bardzo wdzięcznym obiektem do dekoracji. Już jeden ozdobny element wystarczy, abyśmy zauważyli, że nasze okno nabiera koloru. Dlaczego więc traktujemy powieszenie firanek, jako coś tak bardzo oczywistego, że najzwyczajniej w świecie o tym zapominamy? Przyzwyczailiśmy się do tego, że zasłony i firanki po prostu są. Nie wadzą nikomu, zwisają swobodnie i chronią nas przed ciekawskimi spojrzeniami osób znajdujących się po drugiej stronie. Nie planujemy więc, jakie firanki i zasłony wybrać, nie widzimy w tym czegoś wyjątkowego. Nie musi tak być. Firankami można się fantastycznie bawić.

  Zacznijmy od wzorów - są ich tysiące! Już sam fason i kolor potrafią zdziałać cuda - ożywić nasze wnętrze lub wręcz przeciwnie, wyciszyć szalone wariacje w wystroju. Kolorowe postacie w pokoju dziecięcym, łagodne kompozycje barw w salonie, romantyczne kwiaty w sypialni...

  firana

  Drugą kwestią jest rodzaj i upięcie. Możemy wybrać tradycyjne firanki, firanki makarony, długie woale, które upniemy w fantazyjny sposób. Nie musimy zasłaniać całego okna. Nie mamy obowiązku łączenia firanki i zasłonki. Ta moda dawno przeminęła. W tej chwili mamy dowolność, a często okazuje się, że im mniej, tym lepiej.

  makarony

  Naklejki na szybie

  Dekoracje okna, to nie tylko firanki i zasłony. Możemy użyć również specjalnych naklejek, które po przyklejeniu na szybę stworzą efektowną dekorację, która przyciągnie wzrok niejednego gościa. Oczywiście, jak w każdym przypadku, ważny jest umiar. Nie sztuką jest zakleić całą szybę, jakbyśmy chcieli ją zastąpić naklejkami. Zamiast tego wybierzmy dwie lub trzy naklejki, które dyskretnie przyozdobią nasze okno. Warto zastanowić się na wzorami kwiatowymi. Nie jest tajemnicą, że wszystko, co kojarzy nam się z naturą, wywołuje u nas pozytywne odczucia i dobry nastrój. Taki jest cel dekoracji - mają nas cieszyć.

  Ile to kosztuje?

  Niektórym z nas bardziej złożone dekoracje kojarzą się z dużymi kosztami. Wydaje nam się, że zakupienie zwykłej, białej, spływającej w dół firanki jest znacznie tańsze niż wymyślne wzory, żywe kolory, czy asymetryczne cięcia. Nic bardziej mylnego. W tej chwili na rynku dostępnych jest mnóstwo kolorowych firanek i zasłonek w bardzo przystępnych cenach. Jeśli mamy w głowie pomysł na własny projekt, możemy kupić odpowiednią ilość woalu i sami stworzyć zachwycającą kompozycję. Mamy również możliwość zamówienia szycia w sklepie, w którym kupujemy materiał. Czterdzieści złotych wystarczy, żebyśmy kupili prosty, ale bardzo interesujący i przykuwający wzrok fason. Gdy zdecydujemy się dołożyć jeszcze 20 złotych, stajemy przed jeszcze większym wyborem.  

  Najczęściej czytane artykuły: 

  Sprawdzony sprzedawca a internet? 

  Komplety firan i zasłon do sypialni

  Gdzie możemy powiesić firany sznurki?

  Jakie powiesić w oknie firany makarony czy zwykłe?

  Czy firany znikną z okien?

  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.