• Przechowalnia 0
 • Firanka dla naszej pociechy

  Pokój naszego dziecka jest miejscem szczególnym. Zależy nam na tym, aby był urządzony jak najlepiej i najprzestronniej. Chcemy, żeby nasze dziecko czuło się w nim komfortowo. Planując każdy szczegół, nie powinniśmy zapominać o, pozornie mało istotnych, firankach.

  Firanka jak z bajki

  Jednym z najlepszych sposobów na ukoronowanie azylu naszej pociechy jest wkomponowanie w wystrój firanek z akcentami bajkowymi. W zależności od tego, w jakim tonie utrzymaliśmy wnętrze pokoju, taka powinna być też firanka dla dziecka. Jeśli dziecięcy pokój jest pomalowany w pastelowych kolorach, a mebelki są bardzo jasne, firanki dla dzieci mogą być nieco odważniejszymi kompozycjami. Bardzo dobrze sprawdzają się wzory przedstawiające postacie z bajek. Zapytajmy nasze dziecko, jakiego bajkowego bohatera lubi najbardziej i rozejrzyjmy się za taką firanką. Nic nie sprawi dziecku większej frajdy niż dekoracja okienna przypominająca mu o baśniowym świecie fantazji.

  Jeśli pokój dziecka jest bardzo kolorowy, warto załagodzić nieco taki wystrój spokojniejszym wzorem firanki. To nie oznacza, że musimy rezygnować z postaci z kreskówek, a jedynie, że dobrze jest wybrać wzór, w którym obrazki nie górują nad całą firanką.

  firany

  Młodzieniec za firanką

  Chłopcy z natury mniejszą wagę przywiązują do wystroju wnętrz i do dekoracji. Jednak nasz syn nie będzie raczej zadowolony, jeśli w pokoju zawiśnie bardzo kolorowa firanka, której wzór będzie zawierał na przykład różowe akcenty. Co to, to nie! O ile kilkuletni chłopiec jest w stanie przełknąć pstrokaciznę, a nawet ją polubić, pod warunkiem, że postacią na firance będzie bohater ulubionego komiksu, o tyle nastoletni młodzieniec nie będzie już taki tolerancyjny. Dla niego najlepiej wybrać stonowaną firankę, która nie będzie się rzucać w oczy, a większość uwagi skupić na innych dekoracjach pokoju.

  firany

  Mała księżniczka

  Firanki dla dziewczynek wydają się nieco łatwiejszym i wdzięczniejszym zagadnieniem. Małe księżniczki będą zachwycone, gdy w ich oknie zawiśnie ozdobna, delikatna firanka z różowymi lamówkami. Bardziej wymagające panny mogą zwrócić swoje oczy ku firankom z wizerunkiem bardzo popularnej w ostatnich latach postaci serialu młodzieżowego - Hannah Montana. W pokoju dziewczęcym możemy również użyć subtelnego woalu jako baldachimu nad łóżko. Takie zastosowanie z pewnością wzbudzi zachwyt naszej córki, która od tej pory będzie mogła sypiać jak prawdziwa królewna.

   

  firany

  Na co zwrócić uwagę?

  To, na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając firankę dla dziecka, to nie tylko wzór, ale również praktyczność i funkcjonalność danej firanki. To, co nam ułatwi życie, to łatwość prania, prasowania i ponownego zawieszenia. Firanka nie powinna być zbyt gruba, aby nie izolowała naszej pociechy od światła słonecznego. Dobrze, aby materiał, z którego jest wykonana, nie był zbyt chętny do wchłaniania kurzu i roztoczy, dzięki czemu firanka dłużej zachowa świeżość.  

  Polecane artykuły:

  Jak zostać aranżerem wnętrz?

  Zakup on-line – strzeż się oszusta!

  Małe mieszkanie – mały problem?

  Kolorowe zasłonki w oknie mieszkania

  Sprawdzony sprzedawca a internet.

  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.