• Przechowalnia 0
 • Odmiany obrusów

  Wiele osób nazywa obrusami wszystko, co ma swoje przeznaczenie na stół. Jednak nie każda z tych dekoracji w pełni zasługuje na to miano. Oprócz podstawowych obrusów, można wyróżnić przecież takie produkty jak bieżniki, serwetki, narzuty i wiele innych. Bieżnikami nazywamy produkt, którego przeznaczeniem jest rozłożenie na blacie stołu, ale nie na całej powierzchni. Najczęściej bieżnik umieszczany jest na środku stołu, wzdłuż jego dłuższego boku. Bieżniki mogą być układane na obrusach, lub bezpośrednio na blacie. Serwetki to z kolei okrągłe lub kwadratowe albo prostokątne dekoracje, umieszczane przy każdym z miejsc siedzących.

  obrusy

  Mogą wskazywać te miejsca, a jednocześnie służą jako podkładka pod talerze. Kolorystycznie dopasowane do pomieszczenia lub reszty dekoracji, umiejętnie się z nimi komponują, nadając wyjątkowego wyglądu. W końcu przychodzi pora na obrusy. Są to duże lub mniejsze płachty materiału, delikatnie i elegancko wykończonego na krawędziach. Obrusy mogą być wykonane z materiału o pełnym splocie, lub np. z ażurowej koronki. Takie obrusy nazywane są prześwitującymi.

  Najczęsciej czytane artykuły:

  Firanki do kuchni wybrane ze smakiem

  Dlaczego obrus plamoodporny?

  Urządzanie domu – czyli twardy orzech do zgryzienia…

  Prezent, czyli trudna sztuka wyboru.

  Na co kobiety wydają pieniądze?

  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.