• Przechowalnia 0
 • Newsletter
  Konsekwencja w dekorowaniu okien

  To, jak udekorujemy nasze okna jest kwestią naszego gustu i tego, jaki mamy pomysł na dekorację. Istnieje jednak niepisana zasada, która w dużej mierze pomaga osiągnąć spektakularny efekt - konsekwencja w doborze firan.

  Konsekwencja nie oznacza nudy

  Fakt, że będziemy konsekwentni nie jednoznaczny z wprowadzeniem nudy do naszego mieszkania. Ważna jest spójność naszych firankowych kompozycji, co nie oznacza, że we wszystkich pokojach i na wszystkich karniszach musi zawisnąć jeden i ten sam wzór zasłonki. Nie! Wręcz przeciwnie. Wyważona konsekwencja oznacza, że firanki i zasłony różnią się od siebie w zależności od tego, w jakim pomieszczeniu się znajdują, a jednocześnie tworzą zgodną i harmonijną całość.

  Jak odnaleźć harmonię?

  Osiągnięcie ładu wcale nie jest trudne. Musimy odnaleźć przynajmniej jeden wspólny punkt, który połączy wszystkie firany i zasłony  w naszym domu - może to być zastosowanie lamówek, podobny sposób upięcia, metoda marszczenia materiału, użycie tego samego wzoru w różnych kolorach (w zależności od wystroju każdego pomieszczenia).... Możliwości jest wiele. Możemy również postawić na najprostszy sposób - użycie tego samego gatunku tkaniny do uszycia firanek i zasłon w całym domu.

  firana

  W naszej konsekwencji chodzi o to, żeby firanki nie sprawiały wrażenia, że każda z nich była kupiona w zupełnie innym miejscu, czasie i w cieniu całkowicie odmiennej koncepcji. Nadając wspólny punkt wszystkim okiennym dekoracjom, wysyłamy sygnał: "mam pomysł na swój dom. Wiem, czego chcę. Mam poczucie estetyki".

  A może komplet?

  Jeśli nie wiemy, jak połączyć firanki do eleganckiego salonu z zasłonami do pokoju dziecięcego i firanami do romantycznej sypialni, poradźmy się fachowców. W dobrym sklepie będziemy mieli możliwość przedstawienia sprzedawcy, w jakim wnętrzu będzie znajdować się firanka i jaki efekt chcemy osiągnąć. W odpowiedzi otrzymamy radę i podpowiedzi, co możemy zrobić, żeby firanki idealnie do siebie pasowały mimo, że na pierwszy rzut oka są całkowicie różne.

  Doskonałym sposobem na bezpieczny dobór dekoracji są też komplety firan. Są to na ogół gotowe dekoracje okien z odpowiednio dobraną kolorystyką, przygotowanym marszczeniem i sposobem zawieszenia. W takim przypadku wystarczy jedynie zmienić kolorystykę, aby firany, które idealnie pasują do salonu zmieniły swój charakter na bardziej romantyczny i godnie przystroiły sypialnię. Nie jest to najtańszy, ale z pewnością najłatwiejszy sposób na bardzo gustowną dekorację całego mieszkania.

  firany

  Przecież to tylko firanka

  Nie, dekoracja okna nie jest tylko firanką. Jest to bardzo ważny element, na który tylko pozornie nie zwracamy uwagi, gdyż przyzwyczailiśmy się do jej obecności. Nie jesteśmy tego świadomi, ale odpowiednio dobrana firanka pomaga nam się zrelaksować, osiągnąć spokój ducha, odczuwać radość. Warto więc poświęcić trochę czasu i energii, aby zapewnić sobie komfort i poczucie bezpieczeństwa we własnym domu.  

  Polecane artykuły: 

  Firanka dla naszej pociechy

  Okno sercem domu

  Klasyczny teatr okienny, czyli postrzeganie aranżacji okna jako sztuki.

  Jak wybrać dobrą pościel na więcej niż kilka dni?

  Firanki makarony kiedy stosować?

  Firanka Gotowa Patrycja 150x300cm Firanka gotowa uszyta z bardzo dobrego gatunkowo woalu obszytego lamówką. Firanka pasyje na karnisz 180-250 cm Zasłony zostały uszyte z wysokiej jakości nieprześwitującego materiału zasłonowego. DO FIRANY WSZYTA TAŚMA SMOK 1-2 O SZER. 5 CM. Firanka do kupienia na stronie: https://kasandra.com.pl/firanka-gotowa-patrycja-150x300cm-p-6979.html #firanki #firany #firanka #firankigotowe #salon #aranżacje

  Post udostępniony przez Kasandra.com.pl (@kasandra.com.pl)

  KasandraFirany
  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.