• Przechowalnia 0
 • Firany i zasłony – jak bezpiecznie wieszać?

  Osoby mające do czynienia z firanami i zasłonami, na pewno doceniają ich wysokie wartości estetyczne. Ale czy można to samo powiedzieć o tym, ile czasu należy poświęcić na ich wieszanie? Z pewnością nie. Co więcej – nie wszyscy potrafią wykonać tę czynność bezpiecznie. Im wyżej powieszone są zasłony i firany, tym więcej pracy trzeba w tą  czynność włożyć i tym bardziej jest niebezpieczna. Oto podstawowe zasady, które należy stosować chcąc bezpiecznie powiesić firany i zasłony na karniszu.

  zasłony

  Podstawa to stabilne podparcie. Najlepsze do wieszania są wytrzymałe taborety lub niewielkie drabinki. Wieszaniem firan i zasłon powinna zajmować się osoba, która nie odczuwa lęku wysokości. Dodatkowo, każda z takich osób powinna posiadać asekurację w postaci innego domownika. Będzie to również pomocne podczas podawania kolejnych firan i zasłon, żabek, haczyków. Pomocnik taki podpowie również, czy zastosowaliśmy równe odległości pomiędzy haczykami i żabkami. Stojąc na taborecie i nie mogą spojrzeć z większej perspektywy, na odległości, może to być trudne do prawidłowego ocenienia.


  Najczęściej czytane artykuły:

  Firany do pokoju dziecięcego

  Chcesz rozgrzać atmosferę w sypialni? Wybierz pościel 3D

  Jak często wymieniasz pościel w łóżku? 

  Obrusy na każdą okazję

  Dekoracje w kuchni

  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.