Już nigdy więcej nie wytrzesz twarzy brudną częścią ręcznika!
Prezentowany ręcznik wykonany jest z bawełny,która nadaje niezwykłej
miękkości oraz puszystości!!!Doskonale chłonie wodę!!!
Kolory: ecru/brązowy
Wymiary: 70 x 140 cm
Skład: 100% bawełna
Gramatura 500g/m2
Produkt 100% polski
Ręcznik nie zawiera barwników alergizujących, jest bezpieczny dla dzieci i niemowląt.
Ręcznik "Buzia Pupa" 100% bawełna, 70x140cm
- DUŻE MIĘCIUTKIE RĘCZNIKI
- KOLOR ECRU/BRĄZ
- JAKOŚĆ PIERWSZA
Specyfikacja:
- Materiał: 100% bawełna o gęstości 500g/m2!
- Wymiary: 70 x 140cm
Ręcznik został wyprodukowany w Polsce.
Ręcznik Buzia-Pupa to znakomity pomysł na prezent dla osoby z poczuciem humoru.
Liczba opinii: 4
Data dodania: 25 September 2019
kupiłem może drogi ale jakość super na prezent idealny
Ocena: 5/5
Data dodania: 29 July 2016
Rewelacyjny sklep-solidny, piękne rzeczy, odszyte perfekcyjnie.Na pewno to nie ostatnie moje zakupy w tym sklepie.Przymierzam się do kupna rolet okiennych.Polecam każdemu.
Ocena: 5/5
Data dodania: 29 July 2016
Rewelacyjny sklep-solidny, piękne rzeczy, odszyte perfekcyjnie.Na pewno to nie ostatnie moje zakupy w tym sklepie.Przymierzam się do kupna rolet okiennych.Polecam każdemu.
Ocena: 5/5
Właściciel sklepu internetowego nie gwarantuje, że publikowane opinie pochodzą od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go kupili.
Pozostałe wysyłki
Poczta Polska 9,90 zł
Kurier 13,40 zł
metody płatności
- przedpłata na konto
- pobranie
- payu
- przelewy24
płatność z góry
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy
Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.
dodatkowe informacje
dane sprzedawcy
zwroty
reklamacje
Jak prać ręczniki
Najważniejszą zasadą , którą należy stosować to przede wszystkim przestrzeganie umieszczonej instrukcji przez producenta na metce. Przystąpieniem do jakichkolwiek czynności zapoznajmy się z symbolami na metce.
Nowo zakupiony ręcznik przed pierwszym użyciem należy wyprać.. Pozwoli nam pozbyć się pozostałości zanieczyszczeń jaka została użyta podczas produkcji ręcznika. Ręcznik ma bezpośredni kontakt ze skórą i jest to szczególnie ważne.
Pierwsze pranie sprawi, że tkanina uzyska większą odporność na uszkodzenia. Pomoże nam również utrwalić kolory i uchronić ręcznik przed odbarwieniem. Zaleca się zastosowanie domowej receptury, która polega na dodaniu do pierwszego prania szklanki białego octu.
Czy ręczniki prać razem czy osobno ?
Ręczniki powinno prać się osobno, unikajmy prania z innymi tkaninami, ubraniami etc. Pozwoli to nam na zachowanie puszystości i pył z ręczników nie zabrudzi nam pranych z nimi rzeczy. Pylenie jest zjawiskiem naturalnym, szczególnie dla ręczników typu zero-twist, low-twist i ręczników z wysokogatunkowej bawełny. Dlatego, pylenie mija po kilka praniach.
Podczas prania zawsze segregujmy ręczniki kolorami czyli jasne z jasnymi ,ciemne z ciemnymi , tak aby jasne nie zszarzały, ani nie zabarwiły się od ciemnych. Starajmy się również nie przeładowywać bębna pralki. Najlepiej byłoby zostawić dużo wolnego miejsca, tak aby ręczniki nie były ściśnięte. Podczas prania wybierajmy tryb delikatny. Dzięki temu ręczniki nie utracą puszystości .
W ilu stopniach prać ręczniki ?
Ręczniki najlepiej prać w temperaturze jaka jest umieszczona przez producenta na metce.. Najlepsza temperatura optymalna to 40 lub 60 °C. która zapewni prawidłową higienę. W 60 stopniach ginie większość bakterii. Wyższa temperatura mogłaby przyczynić się do uszkodzenia bawełny.
Gotowanie ręczników czyli gotowanie temperatury wyższej niż 60 °C ma swoje uzasadnienie tylko w przypadku prania ręczników w hotelach i szpitalach. Ręczniki są do tego specjalnie przystosowane i wyprodukowane z przędzy i przy użyciu wysokiej temperatury nie uszkodzimy .
W czym prać ręczniki?
Środki piorące wybieramy dobrej jakości. Proszek lub płyn do prania Ważne jest aby był wysokiej klasy. Proszki gorzej się wypłukują dlatego lepiej stosowanie płynów oraz żeli do prania. Odmierzajmy potrzebną nam ilość do prania środka piorącego i starajmy się nie zwiększać zalecanej miarki. Duża ilość może posklejać pętelki, czego tkanina utraci swoją higroskopijność.
Wiele proszków zawiera środki rozjaśniające kolory, świetnie sprawdza się w przypadku białych ręczników, ale nie do kolorowych. Podczas prania oddzielajmy ręczniki białe oraz od kolorowych.
Pamiętajmy , aby do prania białych ręczników stosować środki specjalnie do rzeczy białych, do kolorowych proszki, żele etc. do rzeczy kolorowych .Zachowa to nam oryginalne kolory , tak że białe ręczniki pozostaną białymi, a kolorowe nie wyblakną.
Czego unikać, co stosować?
Starajmy się nie używać płynów do płukania .Płyn sprawia , że ręczniki stają się bardziej miękkie, ale niestety powierzchnia ręczników staje się śliska i woskowata, z czego ręczniki gorzej chłoną wodę.
Dobrym sposobem domowym jest stosowanie białego octu . Co drugie, trzecie pranie dodamy do środka piorącego szklankę białego octu wtedy będziemy mogli cieszyć się miękkością ręczników dłużej. Ocet zmiękczy ręczniki, Zlikwiduje zapach wilgoci.
Unikajmy również wybielaczy. Osłabiają włókna ,czego tkanina staje się mniej odporna na uszkodzenia i gorzej wchłania wodę.
Jeśli chcemy odświeżyć ręczniki ,które utraciły swoją puszystość to do proszku lub płynu do prania wsypujemy pół szklanki sody oczyszczonej .
W fazie płukania możemy dodać jeszcze szklankę octu co pozwoli na uzyskanie jeszcze lepszego efektu.
Jak suszyć ręczniki ?
Aby po wypraniu cieszyć się świeżością i puszystością naszych ręczników jak najdłużej ważne jest to w jakich warunkach będziemy je suszyć.
Wirowanie ręczników nie jest zalecane, ale jeśli się jednak decydujemy, pamiętajmy, że ustawienie opcji wirowania na 1000 obrotów. Najlepiej wybierać mniejszą ilość obrotów, g uchroni to tkaninę przed zbytnim wygnieceniem.
Najlepiej byłoby suszyć ręczniki w suszarce bębnowej. Dzięki takiemu sposobowi suszenia ręczniki są miękkie i puszyste.
Jeżeli korzystamy z suszarki nastawiajmy opcję suszenia na niskie temperatury 60 °C .Nie suszymy ręczników w suszarce do samego końca, najlepiej wyjąć ręczniki kiedy są jeszcze lekko wilgotne.
Suszenia powinniśmy skrócić do minimum, nie wkładajmy do bębna więcej niż kilka ręczników na raz. Zbyt duża ilość ręczników sprawi że suszarka nie będzie działać jak powinna . Dłużej suszenie ręczników w suszarce jest większe prawdopodobieństwo, że będą sztywne i ich brzegi będą porozciągane.
Mało kto z nas posiada na co dzień z suszarkę bębnową . Nasze ręczniki suszą się na świeżym powietrzu lub w łazience.
Mokre, wilgotne ręczniki wyjęte z pralki trzeba od razu rozwiesić, tak aby tkanina nie była ściśnięta.
Gdyby nie zostały rozwieszone od razu mogłoby prowadzi do zbutwienia ręczników i przykrego zapachu ,którego bardzo trudno się pozbyć. Aby uchronić tkaninę przed zbutwieniem oraz przed rozwojem bakterii każdy ręcznik najlepiej należy rozwiesić równomiernie. Po każdym użyciu należy porządnie wysuszyć.
Ważne jest aby zachować odpowiedniej higieny w łazience i zapobiec rozwoju wilgoci i pleśni. Starajmy się trzymać drzwi od łazienki otwarte, aby zapewnić stały dopływ powietrza.
Przed rozwieszeniem ręczników najpierw nimi wstrząsnąć i rozciągnąć brzegi. Ręczniki będą bardziej puszyste i zapobiegną kurczeniu tkaniny. Powinniśmy zrobić to samo kiedy ręczniki już wyschną.
Jeżeli mamy możliwość suszenia ręczników na świeżym powietrzu, to korzystajmy. Pamiętajmy , aby kolorowe ręczniki nie były rozwieszone na działanie promieni słonecznych , gdyż mogą spłowieć. Jeśli będziemy suszyć je w cieniu ręczniki będą mniej szorstkie po praniu.
Jak często prać ręczniki ?
Ręczniki kąpielowe zaleca się zmieniać na czyste co dwa ,trzy dni jeśli w łazience panuje wilgoć i pomieszczenie jest często zaparowane. Dzięki temu nie dopuścimy do rozwoju zapachu stęchlizny.
Bez względu na to ile dni minęło od ostatniego prania jest, które wskazują na to, że nasze ręczniki powinny natychmiast wylądować w pralce.
Pierwszym i podstawowym powodem jest wilgoć. Jeśli ręcznik jest wilgotny mimo ze upłynął jeden dzień od pierwszego użytku to znak ze trzeba go wyprać.
Ręcznik powinniśmy wyprać natychmiast jeśli użyliśmy go podczas choroby .
Aby zachować prawidłową higienę ręczniki do rąk powinny być prane częściej niż ręczniki kąpielowe jako że korzystamy z nich o wiele częściej ciągu dnia.
Czy prasować ręczniki ?
Prasowanie ręczników nie jest wskazane. Żelazko spłaszcza pętelkę i staje się mniej puszysty i mniej miękki.
Po wypraniu ręcznika najlepiej jest od razu rozwiesić i pozostawić do wyschnięcia. Dekoracyjne elementy ręcznika można delikatnie przeprasować lekko nagrzanym żelazkiem. Jeżeli zdecydujemy się na prasowanie ręczników pamiętajmy, że temperatura żelazka nie powinna przekraczać 150 °C.
Ręczniki najlepiej prasować żelazkiem z nawilżaczem.
Jak pozbyć się plam ?
Zapobieganie to najlepszy sposób walki z plamami. Nie korzystajmy z ulubionych ręczników po tym jak malowaliśmy mieszkanie, farbowaliśmy włosy itd.
Pamiętajmy, zasadą przy plamach na ręcznikach jest bardzo szybkie działanie. Odplamiacze powinny poradzić sobie we większości przypadków, pamiętajmy jednak, że wybielacze osłabiają włókna tkaniny i po kilkakrotny ich użyciu ręcznik traci na jakości.
Pamiętajmy , aby usunąć plamę zanim wsiąknie na dobre w materiał i zaschnie .Ważne jest aby unikać soli, nie wcierać zabrudzenia w materiał, ani dalej go nie rozprowadzać po tkaninie. Po namoczeniu w odplamiaczu ręcznik obowiązkowo od razu wypierzmy, aby go bardzo dobrze wypłukać.
Zaciągnięta pętelka – co robić?
Podczas użytkowania ręcznika może się zdarzyć ze jedna z pętelek w okrywie pętelkowej zaciągnie się.
Najlepsze co możemy wtedy zrobić to pierwsze co chwycić za nożyczki, rozprostować tkaninie i przy zaciągniętej pętelki obciąć ja .Pamiętajmy aby delikatnie pociągać za nici pętelki bo możemy doprowadzić do dalszych uszkodzeń tkaniny.