• Przechowalnia 0
 • Newsletter
  Jak określić wymiary firanki do pokoju ?

  W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek, które pomogą w zakupie odpowiednich firanek do pokoju. Dobrze jest sprawdzić wcześniej wszystkie niezbędne wymiary firanki, aby dokonać właściwego wyboru – nie wszystkie sklepy przyjmują zwroty, w szczególności, gdy kupujemy jedynie materiał w celu samodzielnego uszycia firanek.

   
  firany

  Na samym początku należy zapoznać się z szerokością karnisza lub też docelową szerokością firanki do pokoju z uwzględnieniem dodatkowych 10-20 centymetrów z każdej strony. Następnie trzeba zwrócić uwagę na wysokość firanek – tutaj należy się zastanowić czy firanki będą sięgać do parapetu, do połowy okna, a może do samej podłogi. Wysokość mierzy się od połowy żabki do momentu, w którym jej długość ma się skończyć, przy czym w przypadku, gdy firanki do pokoju mają sięgać do podłogi, to powinny kończyć się około 2-5 centymetrów nad nią. W przypadku odmierzania wysokości firanki na szelkach, należy odmierzyć odległość od górnej krawędzi karnisza, a jeśli firanka jest na przelotkach, wtedy należy dodać dodatkowe 3 centymetry.

  Polecane artykuły:
   
  „Mieszkania dla młodych” czyli dla kogo?

  Czy firanki to dobry pomysł do dziecięcego pokoju?

  Plama z farb na firance  Firanka Gotowa Patrycja 150x300cm Firanka gotowa uszyta z bardzo dobrego gatunkowo woalu obszytego lamówką. Firanka pasyje na karnisz 180-250 cm Zasłony zostały uszyte z wysokiej jakości nieprześwitującego materiału zasłonowego. DO FIRANY WSZYTA TAŚMA SMOK 1-2 O SZER. 5 CM. Firanka do kupienia na stronie: https://kasandra.com.pl/firanka-gotowa-patrycja-150x300cm-p-6979.html #firanki #firany #firanka #firankigotowe #salon #aranżacje

  Post udostępniony przez Kasandra.com.pl (@kasandra.com.pl)

  KasandraFirany
  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.