• Przechowalnia 0
 • Newsletter
  „Mieszkania dla młodych” czyli dla kogo?

  O czym marzy każdy młody człowiek u progu dorosłości? Oczywiście o samodzielności, stabilności finansowej i własnym mieszkaniu. O ile dwa pierwsze warunki są dość proste w realizacji, ostatni, własne lokum, stanowi nie mały problem. Skąd wziąć pieniądze na zakup? Może kredyt albo pożyczka?

  Sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana w momencie kiedy młodzi ludzie się pobierają. Nie chcą dłużej mieszkać z rodzicami, a tym bardziej wynajmować mieszkania. Pragną zapuścić korzenie na stałe, znaleźć swoje własne miejsce na ziemi. Dla młodych ludzi, samotnych, ale także dla małżeństw, powstał specjalny program pomocy finansowej państwa pod nazwą „Mieszkanie dla Młodych”. Każdy młody człowiek, spełniający określone warunki, może ubiegać się o dofinansowanie wkładu własnego, przeznaczonego na zakup swojego mieszkania lub domu jednorodzinnego na rynku pierwotnym. Jakie są warunki przyznania takiej pomocy?


  • Beneficjent, ubiegający się o pomoc, nie może mieć więcej niż 35 lat, a w przypadku małżeństw, bierze się pod uwagę wiek młodszego z małżonków.

  • Osoba zainteresowana przystąpieniem do programu, nie może być właścicielem żadnej nieruchomości, nawet w przeszłości, a lokal zakupiony ma służyć wyłącznie własnym potrzebom.

  • Lokum musi mieć określony metraż, w wypadku mieszkania maksymalnie 75 m2, lub 85 m2 przy minimum trójce dzieci. Dom jednorodzinny 100m2 lub 110m2 - dla rodzin z trójką dzieci.

  • okres kredytowania zakupu nie będzie krótszy niż 15 lat, a kredyt zaciągnięty na co najmniej 50 % wartości lokalu.

  Ważną rzeczą, oprócz warunków przyznawania pomocy, jest także to, na jaką wysokość dofinansowanie można liczyć. Pokrótce, młode małżeństwa oraz single, mogą spodziewać się następujących dopłat:


  • Państwo sfinansuje 10% wartości mieszkania, a w przypadku rodzin lub osób samotnych z dzieckiem 15 %. Jeśli w ciągu 5 lat od zakupu lokalu stan rodziny powiększy się i urodzi się trzecie lub kolejne dziecko, będzie można zwiększyć dofinansowanie o koleje 5%.

  • Dopłata dotyczy powierzchni do 50 m2, mieszkania o wielkości maksymalnie 75 m2, a cena lokalu, powinna mieścić się we wskaźnikach obowiązujących dla danego regionu.

  Osoby zainteresowane, spełniające warunki przyznania pomocy, aby przystąpić do programu muszą wypełnić wniosek o dofinansowanie wkładu własnego, a także wniosek kredytowy do banku, w którym zadecydowały się zaciągnąć kredyt. Dodatkowo potrzebne będą:

  • pisemna deklaracja o nieposiadaniu mieszkania lub domu jednorodzinnego i zapewnienie o utrzymaniu tego stanu, na dzień zakupu lokalu.

  • zrzeczenie się najmu mieszkania lub spółdzielczego prawa użytkowania.

  • Oświadczenie, że dofinansowane mieszkanie będzie służyło do potrzeb własnych beneficjenta, nie będzie wynajmowane i niesprzedane przez najbliższe 5 lat.

  • oświadczenie developera, że mieszkanie po raz pierwszy trafia do sprzedaży i zamieszkania.

  Po dostarczeniu właściwych dokumentów do wybranego banku, następuje ich weryfikacja i kolejne procedury przy współpracy Banku Gospodarstwa Krajowego, który jest jednym z realizatorów programu.

  Firanka Gotowa Patrycja 150x300cm Firanka gotowa uszyta z bardzo dobrego gatunkowo woalu obszytego lamówką. Firanka pasyje na karnisz 180-250 cm Zasłony zostały uszyte z wysokiej jakości nieprześwitującego materiału zasłonowego. DO FIRANY WSZYTA TAŚMA SMOK 1-2 O SZER. 5 CM. Firanka do kupienia na stronie: https://kasandra.com.pl/firanka-gotowa-patrycja-150x300cm-p-6979.html #firanki #firany #firanka #firankigotowe #salon #aranżacje

  Post udostępniony przez Kasandra.com.pl (@kasandra.com.pl)

  KasandraFirany
  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.