• Przechowalnia 0
 • Jakie zasłony do salonu?

  Zasłony do salonu dostępne są w tysiącach wzorów i kolorów, jednak często zapominamy, że decyzję o tym, które wybrać powinniśmy podjąć również na podstawie sposobu ich upięcia. Sposób upięcia zasłon ma ogromny wpływ na to, jak się układają i na cały wygląd salonu. Ma też ogromne znaczenie w kwestiach wygody ich użytkowania. Warto przyjrzeć się najpopularniejszym sposobom upinania zasłon, jakie można zastosować w salonie.

  zasłonki

  Sposoby na upięcie zasłon w salonie.  1. Marszczenie zasłon. Jeśli mamy długie (aż do podłogi) ciężkie zasłony warto zadbać o to, by swobodnie zwisały (nie stosować żadnych upięć). W tego typu zasłonach najlepiej zastosować marszczenie na plisy. Marszczenia można wykonywać delikatniej, rzadziej, lub gęściej w zależności od szerokości zasłon.

  2. Chwosty. Podpinanie zasłon chwosty, czyli specjalnymi, ozdobnymi sznurami to bardzo popularny zabieg. Sprawia, że okno wygląda gustownie, kojarzy się z przepychem, a całe wnętrze zyskuje na elegancji. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów chwostów. Ciekawym zabiegiem jest wymiana ich co jakiś czas, gdy nam się znudzą. Wymiana całych zasłon to duży wydatek, a zmieniając chwosty, możemy odmienić wygląd naszych zasłon w bardzo prosty sposób.

  3. Podwiązki. Podobnie jak chwosty służą do podpinania zasłon, jednak te są dużo bardziej wyszukane. Mogą przypominać tasiemki, różnego rodzaju kształty, być zrobione z cekinów, brylancików, kwiatów i wielu innych interesujących materiałów. Sprawiają, że upięcie jest bardzo interesujące, stanowi odrębny element zwracający na siebie uwagę, czasem nawet bardziej niż sama zasłona. Za pomocą podwiązek może upinać zasłony razem z firankami, co stało się ostatnimi czasy bardzo modnym zabiegiem.

  zasłony do salonu

  Sposoby zawieszenia zasłon.  Spośród zasłon do salonu, możemy wyróżnić te wieszane na karniszach, przyczepiane do sufitu i zamieszczane na wnękach okna.
  Zasłony umieszczane na karniszach możemy mocować za pomocą żabek, haczyków lub przewieszać je wkładając karnisz w gotowe otwory zamieszone w górnej części zasłony.
  Zasłony zamieszczane na karniszu za pomocą żabek, mogą mieć dodatkowo wszytą taśmę marszczącą i nie posiadać żadnych elementów ułatwiających zawieszanie. Zasłony umieszczane bezpośrednio na karniszu muszą mieć specjalne otwory lub szelki umożliwiające zawieszenie zasłony.
  Bardzo ciekawe są modele zasłon do salonu umieszczane bezpośrednio na suficie. Wymaga to wwiercenia specjalnych mocować w sufit, a potem przyczepiania do nich zasłony. Należy jednak uważać, by zawieszane w ten sposób zasłony nie były zbyt masywne i szerokie. Kolejną metodą mocowania zasłon jest system panelowy. Polegający na umieszczeniu specjalnej szyny w przestrzeni okiennej, po której zasłonę można bezproblemowo przemieszczać.
  Warto pamiętać przy wyborze sposobu zawieszania zasłon o zachowaniu miejsca na firanki. Czyli jeśli zdecydujemy się na żabki na karniszu, to warto mieć ich dwa rzędy - jeden do firany, drugi do zasłony. Sposób mocowania zasłon wpływa na lekkość ich przesuwania. Także powinniśmy się dobrze zastanowić, nim podejmiemy tę decyzję.
  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.