• Przechowalnia 0
 • Jakie zasłony do salonu?

  Spośród dziesiątek rodzajów zasłon do salonu ciężko niekiedy wybrać odpowiednie akurat dla naszego wnętrza. Niestety nieodpowiednie zasłony mogą sprawić, że optycznie się ono pomniejszy, będzie mało funkcjonalne, będzie sprawiało wrażenie zagraconego, albo źle urządzonego. Jednak odpowiednio dobrane zasłony mogą nadać naszemu salonowi wizualnej lekkości, ciepła, pięknie wykończyć wnętrze oraz idealnie pasować do reszty wystroju. Dlatego warto zapoznać się z tym tematem bliżej, nim dokonamy wyboru na najbliższych paręnaście, a może nawet parędziesiąt lat.

  zasłony do salonu

  Długość zasłon do salonu - jakie wybrać.  Najczęściej w sprzedaży możemy znaleźć zasłony sięgające do ziemi lub nieco krótsze do parapetu. Nieco rzadziej spotyka się modele nieco krótsze niż do ziemi, a dłuższe niż do parapetu. Warto pamiętać o tym, że długość zasłon można dostosować do naszych potrzeba, gdyż niektóre firmy sprzedające zasłony oferują takie usługi. Wystarczy podać dokładne wymiary od karnisza do podłogi i takie zasłony otrzymamy. Są to gotowe produkty na wymiar. Decyzję o tym, czy zakupić dłuższy model do ziemi, czy krótszy do parapetu trzeba podjąć na podstawie tego, jakie ma być główne zastosowanie zasłon. Jeśli mają służyć do częstego zasłaniania okna, dużo praktyczniejsze będą sięgające do parapetu. Jeśli najbardziej zależy nam na eleganckim wyglądzie, a zasłaniać okno będziemy relatywnie rzadko, idealnie sprawdzą się te do samej ziemi.

  jakie zasłony do salonu

  Trzy główne rodzaje zasłon - który wybrać do salonu?  1. Zasłony dekoracyjne. Odznaczają się lekkością, są wykonane ze zwiewnych bardzo kolorowych materiałów. Ozdobione są przeróżnymi grafikami lub motywami. Służą, jak sama nazwa wskazuje do ozdobienia pomieszczenia, ale też do ożywienia go i nadania interesującego charakteru. Zazwyczaj są fikuśnie upinane. Może do tego służyć specjalny pasek, kokarda, tasiemka na magnesach i wiele innych ozdobnych upięć. Są to zasłony przepuszczające światło.
  2. Zasłony panelowe. To połączenie firany i zasłony. Są umieszczane we wnęce okiennej, dzięki czemu są wygodne i ładnie się układają. Zazwyczaj montowane są na szynie, co bardzo ułatwia ich przesuwanie. Nadają się do nowocześnie urządzanych wnętrz.
  3. Zasłony zaciemniające. Służą temu, by dobrze izolowały pomieszczenie od światła słonecznego. Można je przesuwać, wykonywane są z grubych, ciężkich materiałów. Po ich ułożeniu pozostają w pozycji, w jakiej je umieściliśmy.

  zasłony do salonu

  Zasłony gotowe, czy na metry?  Zasłony gotowe mają wiele zalet. Można je kupić szybko, nie trzeba czekać, aż ktoś je uszyje. Mają przeróżne fasony i kolory oraz sposoby upięcia. Opatrzone są metkami i opisami materiałów, z jakich zostały utworzone. Jeśli jednak zależy nam, by zasłony do salonu były oryginalne - takie, których nikt inny nie ma, albo by wyły uszyte z tego samego materiału, co na przykład poduszki warto zainwestować w zasłony na metry. Należy wówczas zakupić konkretny materiał, który nam się spodobał, zawieźć go do krawcowej i poprosić o uszycie zasłon dla nas. Tego typu rozwiązanie jest dużo bardziej czasochłonne, jednak gotowy produkt będzie idealnie taki, jaki sobie wymyśliliśmy.
  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.