• Przechowalnia 0
 • Jakie najlepiej wybrać zasłony do salonu?

  Zasłony do salonu, mogą mieć ogromny wpływ na to, jak się w nim czujemy. Mogą nadawać surowości wnętrzu, nowoczesności, albo je ocieplać. Mogą być wspaniałym wykończeniem panującej w nim myśli przewodniej oraz interesującym kontrastem. Wszystko zależy od naszego wyboru, jednak by ten był słuszny, warto zapoznać się z kilkoma zasadami.

  zasłony do salonu

  Zasłony do salonu od strony praktycznej.  Warto pamiętać, że oprócz wizualnej funkcji, jaką spełniają zasłony w naszym salonie, jest też inna bardzo ważna - praktyczna. Tu zaliczyć możemy kwestie termoregulacji, grubość - możliwość zasłaniania światła, łatwość w czyszczeniu, wodoodporność. Warto rozważyć je przed kupnem zasłon do salonu.
  1. Termoregulacja. Na rynku już od dłuższego czasu można dostać tak zwane zasłony termiczne. Ich rola jest dosyć istotna, gdyż przy dużej ilości okien, jaka jest zazwyczaj w salonie, może się on łatwo wychładzać zimą. Zasłony termiczne świetnie rozwiązują ten problem. Są one wystarczająco grube, by zatrzymać zimniejsze powietrze przy oknie i nie wpuszczać go do wnętrza pomieszczenia. Jest to szczególnie ważne w salonach, które pełnią też funkcję sypialni.
  2. Grubość. Nie wszystkie zasłony mają zdolność zacieniania pomieszczenia. Szczególnie gdy używamy komputera albo oglądamy telewizję, słońce w salonie może być wyjątkowo drażniące. Wówczas świetnie sprawdzą się zasłony zacieniające. By dobrze spełniały tę funkcję muszą, być odpowiednio grube, ale też mieć dosyć ciasny splot. Dzięki takiemu wykonaniu dobrze zatrzymują światło. Jeśli zasłona jest dobrze wykona, może nawet być dosyć jasna, a i tak zatrzymuje światło.
  3. Łatwość w czyszczeniu. Oczywiście większość zasłon można wyprać w temperaturze, którą producent podaje na metce. Jednak jeśli nie chce nam się tego robić regularnie, możemy kupić zasłony, które można czyścić mopem parowym lub wodoodporne. Szczególnie gdy mamy małe dzieci i chcemy wstawić do salonu jasne zasłony, powinniśmy przy zakupie wybrać łatwiejsze w czyszczeniu modele.

  zasłony do salonu kasandra


  Gramatura zasłon - czyli lekkie, czy ciężkie.  Różnica wizualna pomiędzy lekkimi i ciężkimi zasłonami jest ogromna. Lekkie są zwiewne, wykonane z bardzo delikatnych tkanin, które bardzo dobrze sprawdzają się w małych salonach przeznaczonych wyłącznie do spędzania w nich czasu za dnia. Lekkie zasłony są nie przytłaczające, zdobią okno, jednocześnie nie zmniejszając optycznie pomieszczenia.
  Zasłony do salonu, które są wykonywane z ciężkich materiałów, najczęściej wykorzystywane są w wysokich wnętrzach. Duże salony dzięki ciężkim zasłonom zyskują przytulność i elegancję.

  zasłony gotowe


  Jakie najlepiej wybrać zasłony do naszego salonu?  Pamiętajmy, że rodzaj wybieranych przez nas zasłon jest w pełni zależny od wystroju, jaki panuje w naszym salonie oraz od jego wielkości i przeznaczenia. Do mniejszych pomieszczeń świetnie sprawdzą się lekkie zwiewne zasłony w jasnych kolorach, do większych salonów, w których urządziliśmy naszą sypialnię, przydadzą się grube, termiczne zasłony.
  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.