• Przechowalnia 0
 • Jak wybrać firany do salonu?

  Współczesny świat pozwala nam w dekorowaniu wnętrza na bardzo dużo. Jedni preferują żaluzje, zamiast firan, inni będą szukać bogato haftowanych dekoracji okien a jeszcze ktoś inny zadowoli się tiulową lekką przesłoną. Salon jest pomieszczeniem najważniejszym w domu, pokojem gościnnym, wizytówką domowników. Mogłoby się wydawać, że okna nie grają tu pierwszych skrzypiec… Jednak jest kilka argumentów za tym, że okno jest bardzo ważnym elementem, co wpływa na dobór stosownych firan…

  W ciągu dnia to przez nie wpada światło do pokoju. W zależności od tego, czy mamy salon sytuowany na zachód, czy na wschód, możemy dobierać firanki przezroczyste i gładkie – gdy nasz pokój gościnny nawet w ciągu dnia jest ciemny. W odwrotnej sytuacji możemy sobie pozwolić na bogatsze wzornictwo.

  Gdy ze względu na nasłonecznienie będziemy poszukiwać firan gęstych lub wzorzystych, powinniśmy zobaczyć, czy nie mamy w pokoju dywanu barokowego, z wieloma motywami, albo wielokolorowych obrazów na ścianach. Gdy tek jest – firany będą stanowić do nich konkurencję. Warto zastanowić się, który z elementów wystroju pokoju jest dla nas najważniejszy i ma przyciągać uwagę. Jeśli nie ma „zagrożenia” wizerunkowego dla dekoracyjności firan – voila, do dzieła!...

  Omówiony aspekt jest pośrednio związany ze stylem urządzenia wnętrza. W nowoczesnym, skandynawskim, minimalistycznym pomieszczeniu nie powiesimy ciężkich firan z wielkimi kwiatami. Odwrotnie w bogato umeblowanym pokoju pełnym antyków, nie zawiśnie zwiewna tiulowa przesłona…

  O wyborze zasłon będzie decydował fakt, czy mamy okno balkonowe, zabudowę kaloryfera, czy musimy go zasłonić. W naszej ofercie są gotowe zestawy firanowe uwzględniające swą częściową długością drzwi na balkon.

  firany

  To doskonałe rozwiązanie, gdy mamy balkon przesuwany. Wówczas firana mniej się zaciąga i nie brudzi się tak szybko.

  Jeśli jesteśmy indywidualistami, lubimy projektować – możemy kupić firany z metra i potem udoskonalić ich formę we własnym zakresie. Można pójść o krok dalej i zakupić np. dwa pasy balkonowe plus zestaw krótkich firan i potem upiąć dłuższe sale po bokach, etc. U nas można skorzystać z szycia na wymiar.

  Firana

  https://kasandra.com.pl/firana-gotowa-isma-170-x-170-cm-p-3935.html?cPath=3_16

  Wydawać by się mogło, że posiadanie zwierzęcia nie jest w tym temacie konieczne do uwzględnienia. Jednak gdy nasz wilczur lub innej dużej rasy pies, albo sprytny kot, kochają okienne dekoracje, powinniśmy wziąć to pod uwagę, przynajmniej na okres szkolenia, że wylegiwanie się na długiej firance lub wiszenie na niej – raczej nie wchodzi w grę!... Cóż to za efekt, gdy nasze piękne, wybrane w pocie czoła firany, mają pełno wiszących nitek, dziurek, lub są szare od sierści.

  Na koniec coś dla palaczy – nie palcie w domu! Czasem nawet najnowocześniejsze tkaniny potrafią absorbować zapach, który zostaje w mieszkaniu, albo niestety – zmienić kolor. Szukasz dekoracji do pokoju gościnnego, do swojej wizytówki – dbaj o nią!


  Polecane artykuły:

  Jak nadać wnętrzu styl skandynawski?

  Wybór pościeli – a może pościel 3d?

  Czy firanki to dobry pomysł do dziecięcego pokoju?

  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.