• Przechowalnia 0
 • Gdy wybierzemy styl prowansalski

  Mało kto z nas nie lubi drewnianych mebli i drewnianego wykończenia domu. Lubimy drewno, gdyż wydaje nam się ono ciepłe, przytulne. Dzięki drewnianym meblom i wykończeniom naszych przestrzeni mieszkalnych czujemy się swojsko, sielsko, przytulnie. Dzieje się tak dlatego, bo drewno zbliża nas do natury.
  Kto aranżując wystrój swojego domu chciałby poczuć taki klimat, to musi pokusić się o aranżację pomieszczeń w stylu prowansalskim.

  zazdrostki

  Jest on nieco zbliżony do stylu naturalnego i rustykalnego. Promuje drewniane wykończenia, jasne barwy, motywy roślinne w dodatkach i bibelotach. Dominującą barwą w tym stylu jest biel. Lecz występują także beże, błękity, szarości, zieleń. W stylu prowansalskim wiele do powiedzenia mają dodatki, które są często wykonane na ludową nutę. Mogą to być wyroby ceramiczne, haftowane narzuty, zasłony, czy powłoki na poduszeczki.

  Meble w stylu prowansalskim są jasnego koloru z niewielkimi zdobieniami. Dzięki jasnej lub białej kolorystyce stwarzają wrażenie lekkich. A dzięki zdobieniom z motywami roślinnymi przybliżają do natury. Przybliżyć do natury może także użycie kamieni do wykończeń na ścianach, czy podłodze. Choć podłogi wykładane są najczęściej terakotą w kolorze jasnego brązu. Tym samym dodając niepowtarzalnego uroku pomieszczeniom.
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.