• Przechowalnia 0
 • Co uwzględnić przy wyborze pościeli
  Pierwszym, co przyciąga uwagę do danego kompletu, jest jego wygląd. Jednak ładny wzór poszewki na kołdrę i poszewek na poduszki nie oznacza jeszcze dobrego wyboru. Priorytetem jest właściwy rozmiar. Jeśli jakiś komplet się spodoba, to trzeba upewnić się, czy pościel będzie miała odpowiednie wymiary. Główne znaczenie ma tutaj poszewka na kołdrę. Ta w komplecie, który się spodobał, może być za mała albo za duża. Na opakowaniu jest informacja o wymiarach pościeli oraz o ilości poszewek na poduszki.

  pościel

  Sprawdź ofertę pościeli w sklepie Kasandra:
  https://kasandra.com.pl/posciel-c-4.html


  Drugą kwestią ważniejszą niż wygląd jest materiał użyty do uszycia pościeli. Dobrym wyborem jest pościel bawełniana albo z innego naturalnego materiału. Włókna naturalne zapewniają poszewkom przewiewność, co oznacza, że skóra w kontakcie z nimi może oddychać. Z różnych naturalnych pościeli najczęściej wybiera się bawełnianą, ponieważ nie jest ona droga, a przy tym łatwo się ją pierze i prasuje. Taka pościel może być także bardziej luksusową, to zależy od wybranego splotu tkaniny. Wtedy może być droga. Inne materiały naturalne, z których szyje się poszewki na kołdrę i na poduszki, to wełna, len oraz jedwab.
  Wygląd pościeli decyduje zwykle o tym, czy się ją kupi. Można jednak potraktować tę cechę jako ważną, dopiero jak uwzględni się poprzednie kryteria jej wyboru. Najpopularniejsza, czyli pościel bawełniana, wykonywana jest w bardzo różnych wzorach i barwach. Wybierając pościel, warto wziąć pod uwagę wystrój sypialni. Powinna pasować do aranżacji tego pomieszczenia. Powinna ona mieć także kolory oraz wzory, jakie się lubi.


  Najczęściej czytane artykuły:

  Gdy czas na zmiany w aranżacji.

  Pościel satynowa – jaka jest w dotyku?
  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.