• Przechowalnia 0
 • Zakup firanek – na co zwracać uwagę?

  Podczas wybierania firanek do domu można poczuć się zagubionym – wybór jest przecież tak ogromny! W każdym sklepie z firanami znaleźć możemy przeróżne rodzaje, gatunki, a także modele firanek stąd też wybór nie zawsze jest łatwy i jednoznaczny. Jedno jest pewne: zawsze warto kierować się pewnymi wskazówkami, które pozwolą wybrać produkt porządny i dopasowany do potrzeb. Jak tego dokonać? O tym poniżej.

  Najważniejsze parametry

  Jeszcze przed wybraniem się do sklepu z firankami warto jest przygotować sobie pewne informacje. Pozwolą one dokonać lepszego i trafniejszego wyboru. Otóż niezbędne do zakupienia odpowiedniej firanki są przede wszystkim takie informacje jak:

  • długość
  • szerokość
  • potrzebne akcesoria

  firanki

  Bardzo ważne jest właściwe wymierzenie wszystkich wielkości, a to oznacza po prostu, że należy posłużyć się miarką lub centymetrem. Jeżeli posiadamy już karnisz wystarczy po prostu zmierzyć jego długość, a to pokaże nam jaka powinna być szerokość firanki. Oczywiście do wymierzonej wartości należy dodać około pół metra albo i więcej, gdyż każda firanka powinna zostać choć trochę zmarszczona dla lepszego efektu wizualnego. Nie jest jednak konieczne takie dodawanie, gdyż mając długość karnisza możemy po prostu poradzić się jaka powinna być szerokość firanki profesjonalnej obsługi w sklepie z firanami. Często zależne jest to bowiem od rodzaju materiału. Oprócz samej firanki warto pomyśleć także o zakupie różnych akcesoriów takich jak żabki, spinki czy też wiele innych.

   

  Materiał, wzór i styl

   

  Kupując firany do domu warto mieć na uwadze, że każde pomieszczenie posiada swoje własne potrzeby. Stąd też nieco inne powinny być firanki do kuchni od tych, które umieścimy w salonie. Kuchenne firanki mogą być prostsze, a przede wszystkim muszą być krótkie by były funkcjonalne. Z kolei firanki do salonu mogą być zarówno krótkie jak i długie do samej ziemi. W pomieszczeniach innych niż kuchnia czy pomieszczenia gospodarcze wchodzą w grę także bardziej fantazyjne i romantyczne firanki, których pełno jest w sortymencie sklepów.

  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.