• Przechowalnia 0
 • Salon – jak powinien wyglądać, by wszyscy byli szczęśliwi?

  W centralnym pomieszczeniu każdego domu, salonie, najczęściej kumuluje się życie rodzinne. Dlatego powinien być on dopasowany pod każdego domownika, tak aby zarówno rodzice jak i dzieci czuły się tutaj wygodnie. Osiągnięcie takiej harmonii wbrew pozorom wcale nie jest ciężkim zadaniem.

  Pewne elementy dekoracyjne tego pomieszczenia, takie jak chociażby firany do salonu mogą być autorytarnie wybrane przez panią domu i raczej nikt nie będzie miał o to pretensji. Tego typu dodatki nie są bowiem najczęściej istotne jeśli idzie o komfort użytkowników. Chyba, że firany do salonu zostały wybrane naprawdę niefortunnie i na przykład ograniczają dostęp światła do pomieszczenia, ale takie przypadki zdarzają się jednak rzadko.

  firany

  To, co najważniejsze w wygodnym dla każdego domownika salonie to odpowiednia przestrzeń. Jeśli salon nie jest dużych rozmiarów, to odpowiednie dobranie i ustawienie mebli może sprawić, że zwiększy się jego optyka. Oczywiście, ktoś mógłby powiedzieć, że najlepiej w ogóle nie meblować salonu, wtedy będzie w nim najwięcej miejsca jednakże nie taki przecież jest cel. Jest nim przestrzeń, a nie pustota. Dzieci lubią mieć przestrzeń, to fakt niezaprzeczalny, a i sami dorośli po pewnym czasie docenią to chcąc na przykład zorganizować duży obiad rodzinny.

  Kolejnym aspektem branym pod uwagę przy urządzaniu salonu są zainteresowania wszystkich domowników. Bardzo często cała rodzina lubi oglądać telewizję – przydałby się więc odpowiedni telewizor, oraz meble takie jak wygodna kanapa. Warto tak zaplanować kącik telewizyjny ażeby każdy z domowników miał swoje miejsce, które jednocześnie w niczym go nie dyskryminuje. Mamę warto posadzić od strony kuchni, by w czasie meczów które tata ogląda z synem nie przechodziła wciąż przed telewizorem. Oczywiście sztywne przydzielenie miejsc nie jest koniecznością, ale takie hierarchiczne podejście może być całkiem fajnym i przydatnym doświadczeniem. Salon dopasowujemy do potrzeb i oczekiwań wszystkich, ale jednocześnie skupiając się na tym, aby łączył on rodzinę – warto tutaj pomyśleć na przykład o kominku, który skupiał by familię w czasie zimowych wieczorów. Czy też o takim salonie z którego jest bezpośrednie wyjście na werandę ułatwiające grillowanie na świeżym powietrzu połączone z oglądaniem telewizji.

  Podczas urządzania salonu najistotniejsza jest rozmowa i to we wspólnym gronie – tak wypracowane kompromisy niosą potem ze sobą naprawdę dużo pozytywów. Sami zaś dorośli mogą patrzeć na takie pertraktacje jeszcze przez jeden pryzmat – jeśli pociecha kiedykolwiek zarzuci nam, że kupiliśmy niewłaściwe meble do salonu, albo nieodpowiednio go urządziliśmy z miejsca możemy skontrować taki atak stwierdzeniem, że wszyscy decydowali o kształcie i wyglądzie salonu. Oczywiście takie wybory nie zawsze wyglądają sielankowo, jednak w ostateczności z pewnością niemalże każda rodzina jest w stanie dojść do odpowiedniego porozumienia. 

  Polecane artykuły:

  Jakie powiesić w oknie firany makarony czy zwykłe?

  Jakie firanki i zasłony do kuchni?

  Kiedy elegancki bieżnik, a kiedy plamoodporny obrus?

  Małe mieszkanie – mały problem?

  Gdzie możemy powiesić firany sznurki?

  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.