• Przechowalnia 0
 • Ręcznik plażowy a łazienkowy

  Czym różni się ręcznik plażowy od łazienkowego? Czy są to duże różnice, czy może jednak kosmetyczne i w zasadzie oba rodzaje ręczników są do siebie podobne? Zdecydowanie nie. Wbrew temu co można sobie myśleć, ręcznik kąpielowy i plażowy to zupełnie inna budowa, materiały, wykonanie i przeznaczenie. Zadaniem ręcznika kąpielowego jest wchłanianie jak największej ilości wody. Zadaniem ręczników plażowych jest natomiast nie tyle wchłanianie wilgoci, co zapewnienie komfortowego wypoczynku oraz absorbowanie wilgoci.

  ręczniki

  Dodatkowo, oba rodzaje ręczników w znaczący sposób różnią się wyglądem. Podczas kiedy ręczniki plażowe są bardzo kolorowe, to ręcznik kąpielowy najczęściej występuje tylko w jednym stonowanym kolorze. Różnice można również zobaczyć porównując faktury obu ręczników. W przypadku ręczników plażowych są one najczęściej gładkie, podczas gdy ręcznik kąpielowy może posiadać dodatkowe przetłoczenia. Ich celem jest nadanie bardziej eleganckiego wyglądu, co również ma odróżniać ręcznik kąpielowy od plażowego.


  Najczęściej czytane artykuły: 

  Konsekwencja w dekorowaniu okien

  Przytulne wnętrze kwestią dodatków

  Firanka czy kawałek sznurka?

  Firanka dla naszej pociechy 

  Okno sercem domu

  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.