• Przechowalnia 0
 • Obrusy świąteczne

  W trakcie roku kalendarzowego jest kilka takich chwil, kiedy większość z nas stara się w jakiś szczególny sposób udekorować dom, nadając mu odświętnego charakteru. Naturalnie większość ozdób świątecznych ma swoją wyjątkową symbolikę, w związku z tym dekorujemy nimi domy tylko podczas odpowiednich świąt. Jednak wśród dekoracji są i takie, które pasują prawie na każdą okazję, a na pewno są używane podczas wszystkich świąt, to oczywiście obrusy świąteczne. Oczywiście w zależności od święta mogą się one różnić wzorami, ale zawsze jest to obrus świąteczny, którego nie używa się codziennie i na swój sposób podkreślają świąteczną atmosferę.

  obrus

  W zależności od święta ozdoby wpływają w mniejszy lub większy sposób na klimat podczas świąt, ale przy stole rodzinnym to obrus świąteczny tworzy odpowiedni nastrój. Stół zawsze zajmował wyjątkowe miejsce podczas świąt, dlatego gospodynie domowe przykładają szczególną pieczę nad obrusem świątecznym. Tu nie wystarczy prosty, pierwszy lepszy biały obrus. Na święta wybierane są obrusy z lepszych materiałów, często dekorowane odświętnymi motywami. Dekoracje takie mogą być w kolorze materiału i wtedy delikatnie podkreślają wyjątkowe chwile, lub wielokolorowe wprowadzając ożywienie na stole.

  obrus

  Obrusy świąteczne wykonane z żakardu z wzorami świątecznymi na brzegach i motywem pośrodku to niewątpliwie dekoracja nie tylko stołu, ale nawet całego pokoju dodając mu uroku i wyjątkowego klimatu. Na święta Wielkanocne obrus świąteczny na pewno może być udekorowany w motywy z żółtymi kurczaczkami, zajączkami lub jajkami. Zresztą pomysłów na motywy można czerpać wiele z tradycji świąt wielkanocnych.

  Polecane artykuły:

  Jaką wybrać pościel?

  Elementy dekoracyjne – firanki, obrusy, serwetki.

  Pościel satynowa

  Firany do pokoju dziecięcego

  Firanki

  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.