• Przechowalnia 0
 • Newsletter
  Materiał firanek – na co się zdecydować?

  Materiały z jakich wytwarzane są firanki to ogrom różnego rodzaju tkanin wyróżniających się pod różnymi względami. Każdy materiał posiada swoje właściwości, które wpływają na wygląd, strukturę czy funkcjonalność. Jedne są mniej, a inne bardziej ozdobne, dlatego wybór nie zawsze jest oczywisty. Kupując firankę do konkretnego pomieszczenia warto jednak wiedzieć czym charakteryzują się dane tkaniny i co warto wybrać.

   
  firanki


  Tkaniny na firany i ich właściwości

   

  Do najbardziej znanych materiałów, z których powstają firanki należą przede wszystkim:

   

  • woal
  • tiul
  • satyna
  • organtyna
  • żakard
  • tafta

   

  Każdy materiał posiada swoje właściwości, a co za tym idzie wady oraz zalety. Często w naszych domach spotkać można firany żakardowe, które od lat nie wychodzą z mody. Są one właściwie ponadczasowe, gdyż świetnie przepuszczają światło, a do tego posiadają ciekawy wygląd. Równie dużą popularnością cieszą się firany z woalu lub organtyny, które są lekkie i bardzo delikatne. Występują tutaj modele mniej jak i bardziej przejrzyste jednak wszystkie doskonale przepuszczają naturalne światło. Innym ciekawym wariantem są firanki wykonane z tiulu. Wyglądają one niesamowicie i są bardzo dekoracyjne. Jednak ich wadą jest konieczność prasowania. Pozostałe materiały czyli satyna oraz tafta są również bardzo popularne, a ich wygląd i styl zachwycają.

   

  Jak wybrać właściwy materiał?

   

  Nie zawsze wybór tkaniny na firanki do kuchni czy też innego pomieszczenia jest łatwy. Warto, więc kierować się własnymi upodobaniami, ale także zwracać uwagę na takie parametry jak:

   

  • przepuszczalność światła
  • przejrzystość tkaniny
  • układanie się materiału

  To właśnie na podstawie powyższych wskazówek można dokonać właściwego wyboru firanki. Ważne jest bowiem czy dane pomieszczenie wymaga dostępu dużej ilości światła, w więc czy jest ono jasne czy zaciemnione. Do wyboru są materiały, które przepuszczają znakomicie światło jak też bardziej zaciemniające jak chociażby organza. Istotny jest także efekt dekoracyjny zwłaszcza, gdy mają to być na przykład firanki do salonu lub sypialni, a więc warto zapoznać się z układaniem się danej tkaniny.

  Firanka Gotowa Patrycja 150x300cm Firanka gotowa uszyta z bardzo dobrego gatunkowo woalu obszytego lamówką. Firanka pasyje na karnisz 180-250 cm Zasłony zostały uszyte z wysokiej jakości nieprześwitującego materiału zasłonowego. DO FIRANY WSZYTA TAŚMA SMOK 1-2 O SZER. 5 CM. Firanka do kupienia na stronie: https://kasandra.com.pl/firanka-gotowa-patrycja-150x300cm-p-6979.html #firanki #firany #firanka #firankigotowe #salon #aranżacje

  Post udostępniony przez Kasandra.com.pl (@kasandra.com.pl)

  KasandraFirany
  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.