• Przechowalnia 0
 • Łóżko jak dżungla – idealna pościel na ciepły czas

  Przyjemnie jest kłaść się do łóżka, którego wystrój jest oryginalny. Najlepiej, jeśli są to klimaty egzotyczne. Korzystając z tego, że styl tropikalny jest teraz modny, łatwo jest wyszukać pościel w tym stylu. W takiej nie tylko, że sen jest przyjemny, ale też gwarantowana jest pobudka w dobrym humorze.

  Styl tropikalny w aranżacji sypialni


  Motywy tropikalne modne są od kilku sezonów i nadal będą. Taka aranżacja sypialni to połączenie klimatów egzotycznych z relaksującym charakterem. Najbardziej podoba się styl ten w ciepłe miesiące. Gdy potrzebna jest pościel na wiosnę, warto mieć styl tropikalny na uwadze. Łóżko jest najważniejszym meblem w sypialni, więc tworząc oryginalny klimat, nie można pominąć tego, co na nim się znajduje. Może ono też grać główną rolę w tworzeniu stylu. Potrzebna jest wtedy pościel w liście, najlepiej duże i typowe dla roślinności tropikalnej.
  Takie wzory mogą mieć także inne tkaniny np. poszewki poduszek dekoracyjnych czy zasłony. Jeśli nie jest to wystrój jedynie na lato czy wiosnę, to fototapeta w liście to kolejny dobry pomysł. Styl ten pomogą tworzyć przedmioty ozdobne, rośliny żywe i spora ilość zielonego koloru.

  pościel z motywem tropikalnym

  Pościel z motywem liści i inne możliwości


  Jeśli łóżko ma być kluczowym elementem ozdobnym, to pościel musi być charakterystyczna dla tego stylu. Potrzebna jest typowa pościel tropikalna, czyli ze wzorem w duże liście. Ozdabiać ją też mogą charakterystyczne dla klimatu tropikalnego owoce oraz ptaki. Łóżko będzie kojarzyć się z dżunglą. Możliwe, że już aranżacja sypialni jest mocno wzbogacona w takie wzory. Można wtedy wybrać komplet pościeli w jednolitym kolorze. Idealna przy takim stylu pościel na wiosnę to ta w odcieniach zieleni i turkusowa. Prześcieradło może mieć takie kolory albo być neutralne. Na lato można mieć ochotę na błękitne. Ten kolor także doskonale komponuje się ze stylem tropikalnym.
  Główną rolę w sypialni grają kolor zielony oraz motyw liści. Aranżacja może być spokojna i elegancka. Wtedy pojawi się biało-zielona pościel w liście i takie kolory w wystroju. Może być też bardziej wesoło. Wzór pościeli jest wtedy wielobarwny albo w aranżacji pojawiają się kolorowe akcenty.
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.