• Przechowalnia 0
 • Newsletter
  Zapisz się do naszego newslettera, a będziesz informowany o aktualnych nowościach i promocjach


  Kryptokokaina - kolejna bańka?

  Mój stosunek do BITCOINA i innych kryptowalut ;)
   
  Bajka o małpach
  Dawno, dawno temu w pewnej wiosce w Indiach pewien mężczyzna obwieścił, że będzie kupował małpy płacąc po 10 dolarów za sztukę. Wieśniacy widząc, że małp dookoła jest pod dostatkiem wyruszyli do lasu aby je łapać.
   
  Mężczyzna kupował tysiące małp po 10 dolarów, ale kiedy ich populacja znacznie się zmniejszyła wieśniacy zaprzestali starań.
   
  Mężczyzna zatem ogłosił, że zapłaci za małpę po 20 dolarów.
   
  To sprawiło, że wieśniacy znów zaczęli łapać małpy.
   
  Wkrótce populacja małp spadła jeszcze bardziej i ludzie zaczęli wracać do swoich gospodarstw. Stawka została podniesiona do 25 dolarów za małpę, a małp zrobiło się tak mało, że problemem było zobaczyć małpę, a co dopiero ją złapać.
   
  Mężczyzna zatem ogłosił, że kupi małpy po 50 dolarów za sztukę, ponieważ jednak musi udać się do miasta w ważnych interesach, jego asystent został w wiosce aby prowadzić skup w jego imieniu.
   
  Pod jego nieobecność asystent zaproponował wieśniakom – popatrzcie na tę ogromną klatkę i te wszystkie małpy, które zebrałem. Sprzedam je wam po 35 dolarów, a gdy mężczyzna wróci z miasta odsprzedacie mu je za 50 dolarów.
   
  Wieśniacy wydobyli wszystkie swoje oszczędności i wykupili wszystkie małpy – nigdy więcej nie zobaczyli już ów mężczyzny ani jego asystenta, tylko wszędzie małpy…

  bitcoin
   
   
  Morał taki
  Dobre inwestycje nigdy nie są modne, ani popularne. Ta zasada przetrwała próbę czasu i jeszcze nigdy w historii nic nie było w stanie tego odmienić. Zawsze kiedy o czym zaczynało być głośno, to świadczyło to o przegapionej okazji inwestycyjnej i dużym wzroście ryzyka, na ów inwestycji.

  Treść niniejszego serwisu jest wyłącznie informacyjno-edukacyjna, a poszczególne teksty są wyrazem osobistych poglądów ich autorów. Niniejszy serwis ani w całości ani w części nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego. Serwis Kasandra.com.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie lektury zawartych w nim treści, w szczególności nie wskazuje konkretnych spółek w celach zainwestowania, ani nie zachęca do inwestowania w ogóle.
  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.