• Przechowalnia 0
 • Newsletter
  Jakie firanki i zasłony do kuchni?

  Każda pani domu bez zastanowienia wskaże kuchnię, jako jedno z najważniejszych miejsc w domu. To tutaj przygotowywane są posiłki, w większości rodzin spożywa się je też w kuchni, a nawet przyjmuje przyjaciół na herbatkę czy kawkę, że nie wspomnę o porannej kawie. Dlatego ważnym aspektem jest odpowiedni wystrój tego pomieszczenia, aby te chwile spędzone były w przyjemnym dla nas i innych klimacie. W takim razie, jakie firanki i zasłony zawiesić w kuchni, by ten klimat podkreślić?

  firany

  Naturalnie nie możemy eksperymentować z wystrojem w pomieszczeniach, w których będziemy przyjmować gości, spotykać się z przyjaciółmi, rodziną i przyjmować inne osoby. W pomieszczeniach takich jak kuchnia, salon, pokój dzienny z balkonem są miejscami po części reprezentatywnymi, pokazującymi innym charakter naszego domu. Firanki i zasłony w oknach najszybciej pokazują innym ten charakter, ponieważ widać je z zewnątrz. Z kolei od wewnątrz domu wiszą w oknie i regulują ilość światła w pomieszczeniu, więc trudno by było nie zauważyć ich zerkając na okno.

  W takim razie, skoro kuchnia jest tak ważna to, jakie firanki i zasłony kupić do kuchni, a może same firany lub same zasłony?

  Naturalnie wszystko jest kwestią indywidualnych upodobań pani domu. Ważne jest też czy przez okno w kuch wpada dużo światła i czy jest ono rażące, od południa, czy zacienione, od północy. Musimy też wziąć pod uwagę nasze upodobania i kolorystykę mebli. Jeżeli będziemy mieli meble w ciemnych kolorach to może lepiej nie zakładać zasłonek, bo będziemy mieli jeszcze ciemniej w kuchni. Podobnie jak w sytuacji okna od północy, lub przez które wpada mało światła, to przez zasłonki będziemy mieli jeszcze ciemniej.

  firany

  W kuchni panie zazwyczaj preferują firanki i zasłonki typu zazdrostki w jakieś motywy kuchenne, z elementami kojarzącymi się z kuchnią, gotowaniem, lub naturą. Tematy kwiatowe lub owocowe również pasują do kuchni. Z kolei kobiety nowoczesne niespędzające w kuchni czasu na robieniu przetworów i pieczeniu ciast, a raczej na pogaduszkach z koleżankami wybiorą raczej nowoczesne fikuśne delikatne firanki, które zaskoczą oryginalnością i wzbudzą zainteresowanie wśród gości.

  Najczęściej czytane artykuły:

  Gwiazdorskie zasłonki i firanki dla dzieci

  Firanki gotowe to idealne rozwiązanie

  Urządzanie domu – czyli twardy orzech do zgryzienia…

  Małe mieszkanie – mały problem?

  Komplety firan i zasłon do sypialni

  Firanka Gotowa Patrycja 150x300cm Firanka gotowa uszyta z bardzo dobrego gatunkowo woalu obszytego lamówką. Firanka pasyje na karnisz 180-250 cm Zasłony zostały uszyte z wysokiej jakości nieprześwitującego materiału zasłonowego. DO FIRANY WSZYTA TAŚMA SMOK 1-2 O SZER. 5 CM. Firanka do kupienia na stronie: https://kasandra.com.pl/firanka-gotowa-patrycja-150x300cm-p-6979.html #firanki #firany #firanka #firankigotowe #salon #aranżacje

  Post udostępniony przez Kasandra.com.pl (@kasandra.com.pl)

  KasandraFirany
  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.