• Przechowalnia 0
 • Jakie dekoracje do pokoju dziecięcego?

  Pokój dziecięcy to najważniejsze miejsce dla malucha. To tutaj spędza najwięcej czasu na zabawie i nauce. To także miejsce do wypoczynku, w którym brzdąc będzie mógł nabrać sił na kolejny dzień. Urządzając takie miejsce, warto pamiętać o tym, że najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego wszystkie elementy do pokoju dziecięcego powinny być wybierane ze szczególnym uwzględnieniem tego aspektu. Dotyczy to zarówno mebli, jak i elementów dekoracyjnych. Jakimi drobiazgami warto urozmaicić sypialnię dziecka? Rynek jest tak bogaty, że każdy rodzic z pewnością znajdzie coś, co będzie odpowiadało aktualnym zainteresowaniom czy gustom swojej pociechy.

  Jaka pościel dla dzieci jest teraz modna?

  Jednym z elementów, których nie może zabraknąć w pokoju jest kolorowa pościel dziecięca. Bajkowi bohaterzy umieszczeni na poszewkach sprawią, że miejsce do snu stanie się ulubioną przestrzenią dziecka. Pościel dla dzieci to nie tylko ładne, ale także praktyczne rozwiązanie. Nadruki nie spierają się nawet po wielu praniach, można je także kupić w wersji dwustronnej, dzięki czemu jeśli jednej obrazek znudzi się dziecku, pościel po przewróceniu na lewą stronę, nabierze zupełnie nowego wyglądu. Dzięki naturalnym materiałom użytym do produkcji bielizny pościelowej, będzie ona zapewniała dziecku także właściwą temperaturę. Jej przewiewność i miękkość w dotyku otuli malucha, pozwalając na wypoczynek pośród ukochanych bohaterów.

  pościel dla dzieci

  Bajkowe firanki do pokoju dziecka

  Jeśli pociecha ma szczególną słabość do konkretnej bajki, można wykorzystać to przy zakupie dekoracji do pokoju takie jak np. firanki dla dzieci. Bez większych trudności znajdzie się także poduszki dekoracyjne czy naklejki na ścianę z motywami zaczerpniętymi z najpopularniejszych filmów animowanych. Można także urozmaicić wnętrze pomieszczenia o plakaty np. z wizerunkiem kucyków Pony czy kolorowych Trolli. Starszym dzieciom mogą odpowiadać inne postaci np. członkowie ulubionych drużyn piłkarskich. Jednak bez względu na to, jakie zainteresowania ma pociecha, można w sklepach dokonać takiego wyboru, by dziecko czuło, że ten pokój podkreśla jego osobowość i realizowane pasje. Rodzic, który będzie o tym pamiętał może z pewnością liczyć na ogromną radość ze strony malucha!

  firanki dla dzieci


  Jak zorganizować przestrzeń w pokoju dzieci?

  Dzieci to bardzo specyficzny gatunek, który wymaga odpowiedniego traktowania. Zmienne są niewyobrażalnie, a ich potrzeby potrafią być inne rankiem niż wieczorem. To bardzo dezorganizuje nasze życie i powoduje, że musimy szukać odpowiednich rozwiązań, które pozwolą w jakiś sposób zapanować na chaosem. Pokój ma być miejscem, w którym dziecko będzie mieszkało, żyło, bawiło się i uczyło. Słowem jest to pokój maksymalnie uniwersalny. Jednak musi być odpowiednio dziecięcy! Warto wiedzieć kilka spraw: każdy dziecko marzy o tym, by mieć łóżko piętrowe w swoim własnym pokoju. Nawet jeśli nie ma brata bliźniaka, to spanie na podwyższeniu jest czymś wyjątkowym. Pozwala patrzeć na świat z góry oraz samo w sobie inspiruje dzieci do zabawy. Niektóre mamy martwią się, że łóżka piętrowe są niebezpieczne. Nie jest to do końca prawdą. Dzieci szybko uczą się, że ryzykownie jest balansować na granicy równowagi. Pokój dziecka jest często niewielkim miejscem. A rzeczy, które muszą się w nim zmieścić, zajmują ogromne ilości przestrzeni. Dlatego szukajmy dalej rozwiązań, które pozwolą nam łączyć ze sobą różne interesujące właściwości i funkcje. Połączenie siedziska i pojemnika? Idealnie rozwiązanie, by trzymać w nim zabawki. Jest wiele więcej tego rodzaju rzeczy, które potrafią być wyjątkowo praktyczne, a przy czym wcale nie są drogie. Trzeba jednak postarać się je odnaleźć w różnych miejscach. Efekty jednak mogą być bardzo interesujące i znajdziemy wiele różnych ciekawych pomysłów na aranżacje pokoju dla naszych pociech.
  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.