• Przechowalnia 0
 • Gdzie możemy powiesić firany sznurki?

  Nikogo nie dziwią firany w oknach, ponieważ to naturalne miejsce, w którym wieszane były od pokoleń. Ale czy mogą one być czymś więcej niż tylko dekoracją wiszącą w oknie? Czy możemy zawiesić je w innym miejscu, po to by spełniały jakąś praktyczną rolę? Gdzie firanki będą dobrze wyglądały i dodatkowo były funkcjonalne? Naturalnie są takie miejsca, jak przejścia między pomieszczeniami, gdzie firany sznurki lepiej wyglądają niż w oknie i mają praktyczne zastosowanie jako element oddzielający dwa pomieszczenia, zamiast drzwi.

  makarony

  Naturalnie firany sznurki nie zastąpią w pełni drzwi, ale w niektórych przypadkach doskonale je zastępują. Zdarza się czasami taki układ w lokalu, że drzwi po prostu nie pasują, wręcz przeszkadzają, ale bez nich też jest źle. Przydałoby się w tym miejscu powiesić coś oddzielającego dwa pomieszczenia, ale coś niezabierającego powierzchni jak drzwi oraz stwarzającego pewien klimat ich odrębności. Często firany sznurki wieszane są pomiędzy pokojem a kuchnią, szczególnie w małych mieszkaniach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota. Innym miejscem, w jakim możemy spotkać takie firany są przejścia pomiędzy kilkoma częściami tego samego pomieszczenia, np. na zwężeniu korytarza, które prowadzi do dalszej części domu.

  firany

  Funkcjonalne są nie tylko firany sznurki, bo większość firan wykonywanych jest z materiałów cienkich i delikatnych. Firany z tiulu, batystu czy koronek mogą doskonale pełnić rolę osłony przed owadami i insektami. Zawieszane wtedy są nie tylko jako ozdoby w oknach, ale również w otworach drzwiowych. Oczywiście nie są one wtedy elegancko upięte jak na karniszu w oknie, bo nie mają być dekoracją tylko osłoną. Delikatna firanka doskonale sprawdza się również do osłonięcia przed owadami i insektami dziecka, kiedy leży w łóżeczku lub wózku. Użycie osłony z innego materiału niż firany źle by wyglądało i było mało przewiewne, co ma duże znaczenie w upalne letnie dni.

  Polecane artykuły:

  Urządzanie domu – czyli twardy orzech do zgryzienia…

  Dlaczego obrus plamoodporny?

  Komplety firan i zasłon do sypialni

  Kolorowe zasłonki w oknie mieszkania

  Firanki do kuchni wybrane ze smakiem

  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.