• Przechowalnia 0
 • Dekoracje świąteczne na oknach – klimatyczne firanki

  Dekorowanie domów przed świętami jest bardzo często spotykaną czynnością. Oprócz ubierania choinki czy wieszania lampek popularne jest także umieszczanie na stołach świątecznych obrusów, stawianie figurek, a także przystrajanie ścian obrazkami. Ciekawym pomysłem jest także bardziej nietypowe, ale co raz popularniejsze rozwiązanie. Mowa mianowicie o przystrajaniu okien w ozdobne, świąteczne firanki!

  Świąteczne firanki – wybór i rodzaje

  Różnego rodzaju firanki, które nazywane są świątecznymi dostępne są w sklepach z tego typu asortymentem. Liczne modele pojawiają się już na pewien czas przed świętami dzięki czemu już o wiele wcześniej możemy przygotować swoje mieszkanie lub dom. Takie firany występują w różnych odmianach, dlatego też z powodzeniem można zakupić mniej lub bardziej ozdobne modele. Dodatkowo sklepy oferują także firanki długie, krótkie, wycięte i inne. Najważniejsze jednak jest oczywiście to co przedstawiają. Otóż liczne firanki świąteczne to przede wszystkim pojawiający się motyw:

  • mikołaja
  • reniferów
  • płatków śniegu
  • bałwanków

   firanki świąteczne

  Takie firanki stanowią świetną dekorację okna w każdym pomieszczeniu począwszy od pokoju dziecięcego po salon czy kuchnię. Ich wielką zaletą jest to, że można je użytkować każdego roku, dlatego raz kupując firankę tego typu można ją co roku na nowo wieszać w oknie by przypominała jak cudowne mogą być święta!

   

  Kolorowe, białe czy inne?

   

  Wśród firanek świątecznych pojawia się wiele wariantów i opcji. Dzięki temu każdy z nas może wybrać model odpowiadający stylowi pomieszczenia czy jego kolorystyce. Oczywiście rolą firanek świątecznych jest przede wszystkim wprowadzanie odpowiedniego klimatu i to one same w sobie są ozdobą. Jednak muszą współgrać z naszymi upodobaniami czy potrzebami, dlatego możemy je dowolnie dopasować. A do wyboru są zarówno proste firanki z małymi kolorowymi postaciami mikołaja czy zieloną choinką jak też bardziej fantazyjne i ozdobne firanki wzorzyste. W sklepach pojawiają się kolorowe oraz białe modele, których motywem przewodnim jest zima i święta.

  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.