• Przechowalnia 0
 • Czyszczenie pościeli dziecięcej

  Pościel dla dzieci jest szczególnie mocno narażona na wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Skąd to wynika? Między innymi z niechęci niektórych dzieci do kąpieli, a także nieścieleniu łóżka i bawieniu się na kołdrze. Rodzice powinni o tym pamiętać i odpowiednio często prać dziecięcą pościel, gdyż jest to jedną ze skuteczniejszych metod na zachowanie higieny. Czy może grozić spanie pod brudną pościelą? Pierwszym niebezpieczeństwem jest pojawienie się problemów z górnymi drogami oddechowymi.

  pościel dla dzieci

  Jeżeli pościele dla dzieci jest od dłuższego czasu nie prana, to w jej wnętrzu z pewnością doszło do zalęgnięcia się najróżniejszego rodzaju bakterii i grzybów. To może prowadzić również do wielu innych problemów, z których wszystkie mogą mieć tragiczne skutki. Dodatkowo, brudna pościele dla dzieci może zawierać w sobie dużą liczbę pasożytów. Najświeższe zalecenia naukowców mówią o tym, że pościele dla dzieci należy prać przynajmniej raz w miesiącu. Jednocześnie należy uczulać dzieci na to, jak ważne jest utrzymanie jej w nienagannej czystości i jak duże ma to znaczenie dla zdrowia i higieny.


  Najczęściej czytane artykuły:

  Zasłony szyte na miarę

  Praktyczna pani domu wybiera firany gotowe.

  Najlepsze ręczniki kąpielowe

  Kiedy elegancki bieżnik, a kiedy plamoodporny obrus?

  Firanki do kuchni wybrane ze smakiem

  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.