• Przechowalnia 0
 • Newsletter
  Czy firany znikną z okien?

  Spacerując po osiedlu czasami spoglądamy w okna mijanych bloków czy domków jednorodzinnych. Nie żebyśmy wypatrywali kogoś, ale to taki naturalny odruch, podczas którego zwracamy uwagę na kolor ram okiennych i widoczne za szybami firany. Coraz częściej jednak nasze oczy zamiast firan mogą zobaczyć różnego koloru rolety materiałowe. Kiedyś była moda na żaluzje aluminiowe charakterystycznie odbijające światło słoneczne, a teraz widzimy trend ku roletkom, a co z firanami? Czyżby miały popaść w niełaską?


  Jednak firany mają tak mocną pozycję w sercach gospodyń domowych, że wydaje się niemożliwe by jakieś żaluzje, czy roletki mogły je całkowicie zastąpić. Naturalnie, jak to z modą bywa pojawiają się osoby chcące pokazać coś nowego i wizualizują projekt domu, w którym zamiast firan są rolety materiałowe. Oczywiście takie wizje znajdują swoich zwolenników, ale na pewno nie są w stanie zagrozić pewnej pozycji firan. Niektórzy ludzie z natury dążą do czegoś nowego, do wprowadzenia urozmaicenia w swoim życiu i eksperymentują z zastępowaniem firan w oknach roletkami. Jednak mieszkanie wtedy nabiera całkiem innego klimatu. Firany dobrze dobrane do wystroju wnętrza nadają mu charakteru, czego rolety w takim stopniu nie uczynią.

  firany

  Firany lub zasłony w oknach były używane przez ludzi od wielu wieków, więc czy możliwe jest, aby kiedykolwiek nastał ich koniec? Wydaje się to mało prawdopodobne, gdyż producenci firan również nie próżnują. Co jakiś czas pojawiają się nowe modele firan gotowych, które pokazują paniom, jak można ładnie przystroić okno. Producenci czasami sięgają po materiał, z którego do tej pory nie robiono firany. Wymyślają dodatki do firan, które mogą podnieść walory dekoracyjne lub funkcjonalne. A wszystko po to by gospodynie czuły się w swoich domach jak u swojej mamy czy babci, a nie jak w biurze, czy markecie z roletami w oknach.

  Najczęściej czytane artykuły:

  4 pory roku – czy to ma sens?

  Salon – jak powinien wyglądać, by wszyscy byli szczęśliwi?

  Jakie powiesić w oknie firany makarony czy zwykłe?

  Jakie firanki i zasłony do kuchni?

  Kiedy elegancki bieżnik, a kiedy plamoodporny obrus?

  Firanka Gotowa Patrycja 150x300cm Firanka gotowa uszyta z bardzo dobrego gatunkowo woalu obszytego lamówką. Firanka pasyje na karnisz 180-250 cm Zasłony zostały uszyte z wysokiej jakości nieprześwitującego materiału zasłonowego. DO FIRANY WSZYTA TAŚMA SMOK 1-2 O SZER. 5 CM. Firanka do kupienia na stronie: https://kasandra.com.pl/firanka-gotowa-patrycja-150x300cm-p-6979.html #firanki #firany #firanka #firankigotowe #salon #aranżacje

  Post udostępniony przez Kasandra.com.pl (@kasandra.com.pl)

  KasandraFirany
  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.