• Przechowalnia 0
 • Newsletter
  Czas zacząć sezonowe porządki
  Przynajmniej dwa razy do roku warto zamieść w domu wszystkie kąty, poodsuwać łóżka i przejrzeć garderobę. Nie zawsze oznaczać to musi pracę Herkulesa. Oto kilka porad jak przyspieszyć i usprawnić sezonowe porządki.

  1. Sprzątaj pomieszczenia po kolei. Jeśli w każdym pokoju coś zaczniesz ale nie skończysz zrobisz wielki bałagan a brak efektów cię przygniecie. Sprzątając pojedyncze pomieszczenie od początku do końca pozwoli bardziej rozłożyć pracę w czasie i zaoszczędzić energię.

  2. Koniecznie umyj okna, upierz firanki i zasłony. Nie robimy tego często, ale ta mała zmiana diametralnie przemienia pomieszczenie. Nawet nie wyobrażasz sobie ile kurzu znika przy takich porządkach.
  3. Dywany to magazyny kurzu. Regularne odkurzanie niestety nie pozwala w pełni pozbyć się wszystkich zabrudzeń. Jeśli nie dwa to chociaż raz do roku warto oddać dywan do czyszczenia lub wypożyczyć sprzęt piorący. Pozwoli to nie tylko utrzymać porządek ale też zachować świeżość i piękny kolor dywanu na dłużej.

  4. Piekarnik zawsze traktowany jest po macoszemu. Jednak nawet jeśli nie jest wyraźnie zachlapany przyda się porządne czyszczenie. Z sody oczyszczonej i odrobiny wody zrób gęstą papkę i nasmaruj nią piekarnik, włącznie z drzwiami i pozostaw na kilka godzin, najlepiej na całą noc. Potem wystarczy tylko wilgotna gąbka do starcia pasty z zabrudzeniami.

  5. Porządki w garderobie nie obejmują tylko przejrzenia i ułożenia ubrań. Po wyciągnięciu rzeczy dokładnie odkurz wszystkie zakamarki i umyj półki wodą z mydłem. Nie używaj przy tym innych detergentów ani środków do ochrony mebli. Mogą one spowodować odbarwienie się ubrań.

  bluzki wiosenne

  6. Chociaż dużo ubrań jest całoroczne to letnie sukienki i grube swetry przydadzą się tylko przez część roku. Aby zaoszczędzić miejsce zorganizuj pudło w górnej części szafy gdzie będziesz chować takie ubrania. Ale pamiętaj! Niech będą to tylko ubiory na naprawdę skrajne pogody. Inaczej nie będziesz czegoś nosić nie przez pogodę a przez to, że porządki się opóźniły.


  Polecane artykuły: 

  Bon o wartości 400 zł do wydania w sklepie mall.pl za wyrobienie bezpłatnej karty kredytowej City Handlowego

  Firanki makarony kiedy stosować?
  Firanka Gotowa Patrycja 150x300cm Firanka gotowa uszyta z bardzo dobrego gatunkowo woalu obszytego lamówką. Firanka pasyje na karnisz 180-250 cm Zasłony zostały uszyte z wysokiej jakości nieprześwitującego materiału zasłonowego. DO FIRANY WSZYTA TAŚMA SMOK 1-2 O SZER. 5 CM. Firanka do kupienia na stronie: https://kasandra.com.pl/firanka-gotowa-patrycja-150x300cm-p-6979.html #firanki #firany #firanka #firankigotowe #salon #aranżacje

  Post udostępniony przez Kasandra.com.pl (@kasandra.com.pl)

  KasandraFirany
  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.