• Przechowalnia 0
 • Bazary – tandeta, czy jednak dobra jakość za niską cenę?

  Apogeum popularności bazarów przypadło w Polsce na połowę lat 90tych, kiedy to tego typu miejsca były oblegane przez kupujących. Na bazarach w całym kraju wystawali Ormianie, Rosjanie, Wietnamczycy, a także rodzimi Handlarze oferujący różnorakie produkty zaczynają od tych spożywczych, a na tekstyliach z Azji kończąc. Dziś bazarów ubywa, a te jeszcze funkcjonujące zmieniają swój charakter, czy dalej oferują tandetę za niską cenę?

  Jeśli chodzi o profil działalności na bazarach to trzeba sobie powiedzieć, że dziś zdecydowanie większy procent sprzedających zajmuje się dystrybucją płodów rolnych. Mimo pojawiania się marketów, które zniszczyły wielu małych sklepikarzy to właśnie osoby handlujące żywnością nie mogą narzekać na swój los. Społeczeństwo staje się bowiem coraz bogatsze dlatego też wielu ludzi wybiera przynajmniej w teorii zdrową żywność prawie prosto od rolnika.

  firany

  Wśród innych handlarzy największy krach dopadł tych specjalizujących się w tekstyliach. Ludzie przestali spoglądać tylko i wyłącznie na cenę, a na rynku pojawiło się wiele sklepów, które zbudowały marki oferujące produkty niezłej jakości w niskich cenach. Dlatego też dziś jeśli ktoś handluje na bazarze to najczęściej oferuje produkt niezłej jakości jednakże już nie za przysłowiowe grosze. Przykładem niech będą tutaj sprzedawcy firanek. Jeszcze kilka lat temu na bazarach można było spotkać handlarki, głównie z Rosji sprzedające tego typu produktu. U nich to firany makarony kosztowały naprawdę niewiele, lecz ich jakość bardzo często pozostawiała wiele do życzenia. Dziś tego typu sprzedawczyń jest kilkakrotnie mniej. Najczęściej na bazarach swoje boksy posiadają firmy szyjące firany makarony i inne tego typu produkty. Ich ceny wbrew pozorom nie są już takie atrakcyjne, ponieważ najkorzystniej dziś dokonywać transakcji za pomocą Internetu.

  makarony

  Bazary coraz częściej stają się czymś na wzór supermarketów, gdzie możemy kupić wszystko w jednym miejscu. Z tą tylko różnicą, że zakupów dokonujemy u wielu sprzedawców. Coraz mniej w tym sentymentu, a coraz więcej biznesu – jeszcze jakiś czas temu na bazarach osiedlowych kupowali przede wszystkim ludzie starzy, do tego przyzwyczajeni. Dziś coraz więcej tam ludzi młodych, którzy korzystają z bazarów ponieważ są blisko ich miejsca zamieszkania, albo oferują produkty o wysokiej jakości. Nie każdy bazarowy sprzedawca przetrwał rewolucję ostatnich lat, niemniej jednak ci którzy się ostali coraz rzadziej narzekają na swój los. Bazar wraca do łask nie jako tanie miejsce zakupów, lecz jako rodzimy dostarczyciel odpowiednich jakościowo produktów. Kupowanie na bazarze staje się również coraz częściej pewnego rodzaju trendem, szczególnie wśród młodych, coraz zamożniejszych Polaków.

  Popularne artykuły:

  Plama z farb na firance

  Pokój dziecięcy – umeblowanie

  Gwiazdorskie zasłonki i firanki dla dzieci

  Jaką pościel lubią dzieci?

  Czyszczenie pościeli dziecięcej

  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.